کاردیو باله

کاردیو باله همانطور که از اسمش پیداست، ترکیبی از تمرینات هوازی و رقص باله است. این نوع باله، تمرین رقص کم ضربه ای است که برای تحرک بدن، افزایش ضربان قلب و چربی سوزی طراحی شده است. این ورزش بیشتر در بین بزرگسالان محبوب است. زیرا افردی که به رقص باله علاقه دارند اما نمی خواهند تحت تمرینات سخت باله که از کودکی باید شروع شود قرار بگیرند، می توانند کاردیو باله را انتخاب کنند.

کاردیو باله چیست؟

کاردیو باله تمرینات هوازی ترکیب شده با حرکات زیبای باله است. هنگامی که در یک کلاس کاردیو با الهام از باله شرکت می کنید، از فرصت کشش عضلات و شرکت در یک تمرین خاص لذت ببرید. مربیان حرفه ای باله در باشگاه ورزشی اسپین به شما تکنیک ها و مراحل کلاسیک باله را خواهد آموخت و شما به طور همزمان از انجام چالش های وزنی و حرکاتی که برای تناسب اندام شما طراحی شده اند، بهره خواهید برد.

کاردیو باله چیست؟

شروع باله در بزرگسالی

همانطور که می دانید، انجام حرکات باله به انعطاف پذیری زیادی نیاز دارد و ایجاد این انعطاف پذیری در بدن کودکان راحت تر است. از طرفی، باله هم مانند هر رقص دیگر، اگر از کودکی شروع شود، بدن فرد فرم بهتری در آن رقص میگیرد و به اصطلاح عامیانه، فرم رقص در بدن فرد می نشیند. به همین دلیل، ممکن است شروع باله در بزرگسالی کمی کار مشکلی باشد. 

برای بزرگسالانی که به باله علاقه دارند، ورزش کاردیو باله بهترین انتخاب است. همانطور که در بالا توضیح دادیم، این نوع باله، با ورزش های هوازی ترکیب شده است. با یادگیری کاردیو باله همزمان هم حرکات ظریف و زیبای باله را انجام می دهید و هم با انجام تمرینات هوازی، از مزایای چربی سوزی این ورزش بهره مند می شوید.

شرکت در کلاس های آموزشی کاردیو باله

برای کلاس باله بزرگسالان ساعت های در نظر گرفته شده در باشگاه اسپین بسیار متنوع می باشند و شما می توانید کلاسی مناسب با سطح تناسب اندام و برنامه زمانی خود انتخاب کنید. با شرکت در این کلاس ها مانند یک بالرین ورزش می کنید و از تمرینات متنوع و زیبایی کاردیو باله لذت می برید. تمریناتی که هم مزایای چربی سوزی و تناسب اندام دارند و هم ظرافت و زیبایی باله در آنها پیداست.

کلاس های آموزشی کاردیو باله

مزایای کاردیو باله

تمرینات کاردیو انرژی زیاد و عضلاتی محکم تر برایتان به ارمغان می آورد. تمرین باله-کاردیو ضمن سوزاندن کالری و تقویت عضلات، بهترین حالت را از هر دو دنیای باله و ایروبیک، به شما می دهد. از طرفی اگر عاشق باله هستید اما بدنتان توانایی رسیدن به انعطاف لازم برای انجام رقص باله را ندارد، کاردیو باله بهترین ورزشی است که می توانید انجام دهید.

مزایای کاردیو باله

یک نمونه از تمرینات متنوع کاردیو باله

کاردیو باله همانطور که از اسمش پیداست، ترکیبی از تمرینات هوازی و رقص باله است. این نوع باله، تمرین رقص کم ضربه ای است که برای تحرک بدن، افزایش ضربان قلب و چربی سوزی طراحی شده است. این ورزش بیشتر در بین بزرگسالان محبوب است. زیرا افردی که به رقص باله علاقه دارند اما نمی خواهند تحت تمرینات سخت باله که از کودکی باید شروع شود قرار بگیرند، می توانند کاردیو باله را انتخاب کنند.

1 - شروع با تمرین پلانک:

با انجام پلانک عضلاتتان بیدار می شود و خون در بدنتان جاری می گردد. اگر انجام پلانک برایتان سخت است، می توانید پلانک را با بازوهای کشیده انجام دهید. سپس در حالی که در حالت پلانک قرار دارید، پاهای خود را به سمت بیرون بکشید و بازوهای خود را کشیده و بدن خود را به هر طرف بچرخانید.

پلانک

2- انجام حرکت Tendu:

در مرحله بعدی، با انجام چند حرکت Tendu، پاها و مچ پا را گرم کنید. (یک حرکت باله که در آن، در حالی که انگشتان پا را روی زمین قرار دارند، پاها به اطراف کشیده می شوند). هنگام انجام Tendu، پا باید در حالی که به سمت جلو کشیده می شود، تماس با زمین باشد و سپس فرد باید روی پنجه پا بایستد. این حرکت را با پای راست و چپ، برای فعال کردن عضلات هردو طرف، انجام دهید. برای حفظ تعادل می توانید از یک میله استفاده نمایید.

انجام حرکت Tendu

3 - انجام حرکت Plié:

در نهایت، یک حرکت plié انجام دهید. پاشنه ها را کنار هم قرار دهید، زانوها را خم کنید، سپس دوباره پاهای خود را صاف نمایید. به عنوان یک چالش، حین انجام این کار بازوها را بالای سر یا روی باسن قرار دهید. سعی کنید در این وضعیت بپرید. این یک حرکت کاردیو فوق العاده قدرتمند است.

حرکت Plié

باشگاه ورزشی کودکان اسپین | ژیمناستیک تخصصی | ژیمناستیک ریتمیک | ایروبیک | تغذیه کودکان

 شماره تماس شعبه : 09129171854

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

سایر موضوعات

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما بزودی از طریق  ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم

محبوب ترین مقالات اسپین کلاب

پرسش از دکتر