باشگاههای زنجیره ای ژیمناستیک و باله اسپین

آموزش باله کودکان نوپا

با کودک نوپای خود در خانه باله تمرین کنید

در این مقاله مطالعه می‌کنید

آیا فرزند خردسال شما آماده است یادگیری باله را شروع کند؟ بیشتر بچه ها و کودکان نوپا با اشتیاق و شادی به صدای موسیقی واکنش نشان می دهند. حرکت کردن با موسیقی، روشی عالی است تا بچه های کوچک با رقص آشنا شوند و از موسیقی لذت ببرند. باشگاه اسپین برگزارکننده کلاس‌های تخصصی باله کلاسیک و مدرن به صورت حضوری و آنلاین برای آموزش باله کودکان نوپا است.

کلاس های باله از سن سه تا پنج سالگی معمولا کلاس های «پیش از باله» یا «حرکت خلاق» نامیده می شوند. بسیاری از مدارس نیز کلاس های رقص «من و مامان» را پیشنهاد می دهند که فرصتی برای والدین نیز فراهم می کند تا همراه فرزندان خود در کلاس حاضر شوند.

باله کودکان نوپا

اگر دوست دارید کودک نوپای شما در معرض موسیقی و رقص قرار گیرد، نیازی نیست حتما او را در کلاس رسمی ثبت نام کنید. می توانید با کمی تخیل و خلاقیت، در اتاق نشیمن راحت خودتان یک کلاس باله هیجان انگیز و سرگرم کننده راه بیاندازید یا برای آموزش باله کودکان نوپای خود در کلاس های آنلاین باشگاه اسپین ثبتنام کنید. ایده های زیر کمک می کند فرزند شما با حفظ تعادل، پریدن، جهیدن، و حرکت کردن با موسیقی، مهارت های حرکتی خود را رشد دهد. یک آهنگ خوب بگذارید و با استفاده از اصطلاحات پایه باله و حرکات پایه بدن، دست و پا، رقص باله را به فرزندتان معرفی کنید.

حرکات کششی در رقص باله کودکان نوپا

بیشتر کودکان نوپا، دست و پاهای شگفت انگیزی دارند. از آنجا که هر قدر بزرگتر می شویم، انعطاف پذیری بدنمان کمتر می شود، وقتی در سن کم به کودک نوپای خود کشش اعضای بدنش را یاد بدهید، او را تشویق می کند انعطاف پذیری خود را حفظ کند.

کشش های ساده باله

۱- کشش های ساده برای باله کودکان نوپا

تماس انگشت پا: به کودک نشان دهید روی زمین بنشیند و دست هایش را به نوک پایش برساند. او را تشویق کنید زانوهایش را صاف نگه دارد.

کشش های پا: به کودک نوپای خود نشان دهید به پهلو دراز بکشد و یک پایش را در هوا نگه دارد. او را تشویق کنید زانوهایش صاف باشد و با انگشت پایش اشاره کند.

پوزیشن ۱۸۰ درجه: از کودک نوپای خود بخواهید روی زمین بنشیند و پاهایش را در موقعیت ۱۸۰ درجه باز کند (البته تا جایی که پاهایش باز می­شود). سپس به چپ و راست خم شود. تشویقش کنید زانوهایش صاف باشد.

۲- بالا پایین پریدن

کودکان نوپا عاشق چالش هستند. با توجه به اینکه بالا و پایین پریدن و انواع پرش از جمله مهارت­هایی است که تسلط در آنها به مهارت نیاز دارد، کودکان از تلاش برای بلند کردن پاهایش از زمین لذت خواهد برد.

♒️ ایده­ های خلاق برای بالا و پایین پریدن

قورباغه ­های مهربان: به فرزندتان بگویید وانمود کند یک قورباغه است و روی چهار دست و پایش، اطراف اتاق بپرد.

بچه کانگوروها: از فرزندتان بخواهید تصور کند یک بچه کانگورو است. سپس نشان دهد چطور در حالتی که پاهایش کنار هم است، به بالا می ­پرد.

پاپ کورن: تصور کنید دانه های ذرتی هستید که قرار است داخل ماشین پاپ کورن سازی، منفجر شوید. تا شماره ۳ بشمارید و سپس مانند دانه ذرتی که پف می کند، در اطراف اتاق بپرید.

رژه رفتن باله کودکان نوپا

۳- رژه رفتن

اگر کودکتان دوست دارد با پاهایش صدا دربیاورد، به او نشان دهید چطور مثل یک سرباز، به اطراف رژه برود. رژه رفتن یکی از مهارت های اولیه باله کودکان نوپا است که در کلاس های قدم مبتدی آموزش داده می شود. از او بخواهید تمرکز کند و زانوهایش را تا جایی که می تواند بالا ببرد.

۴- دست دراز کردن

وقتی کودکان نوپا سعی می کنند دست شان را تا جایی که می توانند بالا ببرند، یاد می گیرند که چطور بدنشان را کش بدهند. آنها را تشویق کنید تا جایی که می توانند دست هایشان را بالا ببرند.

♒️ راه های خلاق برای دست دراز کردن

درخت ها در نسیم: به فرزندتان بگویید تصور کند درختی است که در حال وزیدن همراه با باد است. به او نشان دهید چطور دست هایش را تا جایی که می تواند بالای سرش ببرد و به عقب و جلو تاب بخورد.

باغ گل: وانمود کنید گل های در حال رشد و شکوفایی در باغ هستید. وقتی خورشید پدیدار می شود، گلبرگ هایتان باز می شود و ساقه تان به سمت آسمان رشد می کند. تصور کنید دست هایتان برگ های گل هستند و رو به بالا حرکت می کنند تا شکوفا شوند.

بسیاری از افراد توانایی شرکت در کلاس های ورزش حضوری را ندارند. برای این افراد استفاده از آموزش آنلاین رقص باله در خانه،گزینه مناسبی است.

حرکات باله کودکان نوپا

هیچ گاه برای آغاز یادگیری پنج حرکت پایه باله دیر نیست. ممکن است کودک تان بتواند پاهایش را در حرکات اول و دوم باله قرار دهد اما نباید انتظار بیش از حد از او داشته باشید. قرار دادن پاهای کوچک در حرکات باله کار سختی است.

یک صندلی کوچک بیاورید تا کودک آن را بگیرد. با حرکت اول شروع کنید، پاشنه های پای کودک را کنار هم قرار دهید و انگشت های پایش رو به بیرون باشد. ببیند چقدر می تواند در این حالت بماند. وقتی بزرگتر می شود و کنترل بیشتری بر پاهایش به دست می آورد، می توانید سراغ حرکات دیگر بروید. خیلی زود می توانند هر پنج حرکت را انجام دهند.

حرکت پیله در باله کودکان

۱.حرکت پلیه در رقص باله کودکان نوپا

ممکن است کودکان نوپا بتوانند زانوهایشان را خم کرده و از هم جدا کنند و کمرشان را صاف نگه دارند. در باله، خم کردن زانو به این حالت، پلیه نامیده می شود. برای حرکت نیم پلیه از فرزندتان بخواهید زانوهایش را تا نیمه خم کند و به سمت زمین برساند. برای پلیه بزرگ که کمی چالشی تر است، از کودک بخواهید زانوهایش را به طور کامل به سمت زمین خم کند.

حرکت بلند شدن در ورزش باله کودکان

۲. بلند شدن

در حرکت «الو» باید توپ زیر پنجه پا به سمت بالا بلند شود. از کودک بخواهید با نوک پایش به سمت بالا بلند شود. بلند شدن کمک می کند عضلات ساق پایش رشد کند و تعادلش بهتر شود.

حرکت پسه در باله کودکان

۳. پسه

حرکت پسه (passe)، در باله کودکان نوپا  را به آنها آموزش دهید. یک پایش را کنار زانوی پای دیگرش بگذارید و از او بخواهید تعادلش را حفظ کند. حفظ تعادل روی یک پا به هماهنگی زیادی نیاز دارد.

آرابسکو

۴. آرابسکو

در آخر، کودک نوپای شما می تواند یکی از زیباترین حرکات باله کلاسیک به نام آرابسکو را امتحان کند. به او نشان دهید درحالیکه یک پایش به سوی عقب بلند شده و دست هایش یکی رو به جلو و یکی رو به عقب است، بایستد. این حرکت به سال ها تمرین نیاز دارد تا بتواند در آن به تسلط برسد.

جدید ترین مقالات ما

تماس با ما

مشاوره با ما

تماس از طریق واتساپ

دوره های اسپین

شعبه های اسپین

فروشگاه اسپین

رژیم غذایی