ژیمناستیک ریتمیک نمایشی

  پاسخ به سوالات: ۰۹۱۲۹۱۷۱۸۵۴  

جستجوی کلمات

ژیمناستیک ریتمیک نمایشی ویژه کودکان و نوجوانان

گروه های سنی :   ۳ الی ۴ سال - ۵ الی ۶ سال - ۷ الی ۱۰ سال - ۱۱ الی ۱۵ سال

 

در این کلاس ها دو هدف دنبال می شود . یکی مسئله ورزش هنر جویان که شامل حرکات کششی ژیمناستیک می باشد . که در این حرکات تأثیر زیادی در رشد قد هنر جویان ، ساخته شدن عضلات بدن ، قوی شدن استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان در سنین بالا و تناسب اندام فوق العاده  در سنین بعدی برای هنر جویان به دنبال دارد . مسئله دیگر آموزش حرکات موزون و نمایشی می باشد . این حرکات تماماً ترم بندی شده مطابق با آخرین متد های رویال آکادمی انگلستان که یکی از بزرگترین مراکز آموزشی این ورزش است تنظیم گردیده است.


ترکیبی از انعطاف پذیری، تعادل و قدرت بدنی ورزش ژیمناستیک با حرکات موزون که جلوه ویژه ای به این رشته جذاب داده، طوری که کودکان به شدت به آن وابسته می شوند.

یکی از برتری‌های این رشته ورزشی به دست آوردن توانایی‌های اولیه در شناخت ریتم و اجرای حرکات موزون مانند: انعطاف پذیری، حفظ تعادل، قدرت بدنی، چالاکی و هماهنگی بین حرکات دست و چشم است که می‌تواند در ورزشهای دیگر نیز بسیار کارآمد باشد. با تعلیم صحیح، قابلیتهای کودکانی که در کلاس های معتبر ژیمناستیک ریتمیک شرکت می‌کنند بسیار افزایش می‌یابد
با آموختن مهارتهای اولیه ژیمناستیک ریتمیک، کودک به حس دقیق تری از تعادل، خودآگاهی و هماهنگی حرکات دست می‌یابد

ژیمناستیک ریتمیک بر پایه آموزش تدریجی حرکات از ساده به پیچیده قرار دارد. هنگامی که کودک می‌آموزد حرکات پیچیده را انجام دهد، این پیشرفت به او اعتماد به نفسی می‌دهد که در تمام رفتارهای او مؤثر خواهد بود.
کودک در حین آموزش یاد می‌گیرد که اگر کاری را با قانون و آداب خاصی انجام دهد، موفق خواهد شد و رسیدن به این برنامه به انضباط نیاز دارد. مفرح بودن این ورزش، خود بهترین مشوق برای ادامه دادن منظم آن خواهد بود.

ژیمناستیک به کودکان امکان می‌دهد تا به روش های خاص خودشان ابراز وجود کنند. قسمت مهمی از ژیمناستیک به کشف حرکات و فرم‌های تازه اختصاص دارد. کودکان مدام به فکر تجربه حرکات جدید و رسیدن به شیوه‌های ابداعی برای انجام آن‌ها هستند.

 

 

ژیمناستیک ریتمیک نمایشی ویژه بزرگسالان

گروه های سنی :  ۱۵ الی ۲۰ سال - ۲۰ الی ۳۰ سال - ۳۰ سال به بالا

در این کلاس ها برای هر گروه سنی برنامه ها و نرمش های ویژه ای در نظر گرفته شده است . این سیستم نیز همانند شیوه آموزشی رده کودکان و نوجوانان دو هدف را دنبال می کند . یکی مسئله که نرمش هایی که در این سیستم داده می شود کمک زیادی به نرم شدن بدن ، جلوگیری از پوکی استخوان ، فرم دهی و تناسب اندام می گردد ، مسئله دیگر حرکات تئاتری و نمایشی می باشد که این ورزش را از حالت جدی و خشک خارج می نماید و ادامه آن را راحت تر می کند .

گروه های سنی :   15 الی 20 سال - 5 الی 6 سال - 20 الی 30 سال - 30 سال به بالا
در این کلاس ها برای هر گروه سنی برنامه ها و نرمش های ویژه ای در نظر گرفته شده است . این سیستم نیز همانند شیوه آموزشی رده کودکان و نوجوانان دو هدف را دنبال می کند . یکی مسئله که نرمش هایی که در این سیستم داده می شود کمک زیادی به نرم شدن بدن ، جلوگیری از پوکی استخوان ، فرم دهی و تناسب اندام می گردد ، مسئله دیگر حرکات تئاتری و نمایشی می باشد که این ورزش را از حالت جدی و خشک خارج می نماید و ادامه آن را راحت تر می کند .

سوالات متداول

 آیا ژیمناستیک باعث کوتاهی قد می شود؟

 خیر به هیچ عنوان، میزان قد به عواملی چون تغذیه،ژنتیک، سلامت کلی بدن و در نهایت  تغذیه مادر حین بارداری بستگی دارد.
دلیل این شایعه این است که در مسابقات ژیمناستیک همیشه بچه‌هایی که قد کوتاهی‌تری دارند، موفق‌تر هستند، حرکات ژیمناستیک به چابکی، انعطاف‌پذیری و سرعت عمل بالایی نیاز دارد. این ویژگی‌ها را در آدم‌هایی با قد کوتاه‌تر بیشتر می‌شود، دید.
(برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید)

 

 در حال حاضر مدرسه اسپین چند رشته ورزشی دارد؟

۱. ژیمناستیک ریتمیک نماشی
۲. ایروبیک تخصصی
۳. ژیمناستیک تخصصی
۴. بدنسازی تخصصی کودکان
۵.اسکیت نمایشی

 

 به چه دلیل این کلاس ها را برای کودکان توصیه می کنید؟

مهم ترین دلیل پیشگیری از اضافه و وزن و بروز چاقی در آینده برای کودکان است در سنین بزرگسالی همین اتفاق ساده(اضافه وزن) به سادگی باعث بروز افسردگی خواهد شد، همچنین از سنین پایین کودکان کار گروهی را در محیط شاد تجربه می کنند، فارغ از هر گونه فضایی که خشک و قائم به مقررات باشد، آماده می شوند تا در آینده اجتماعی باشند.

 

 میزان سابقه و تجربه ی مدرسه ژیمناستیک اسپین را بفرماید.

12 سال سابقه مدرسه اسپین هست، همچنین حدود 100هزار هنرجو توسط اسپین آموزش دیده اند تا کنون

 

 آیا این کلاس ها استاندارد و قوائد خاصی دارد؟

بله تمامی متد، جزوه ها و ویدیوهای آموزشی مطابق با انستیتو رویال آکادمی انگلستان می باشد. همچنین کلاس ها ترم بندی شده از مقدماتی تا پیشرفته می باشد که در پایان هر ترم پس از برگزاری آزمون و قبولی گوهی پایان آن دوره را دریافت می کنند.

 

 در مورد مربیان مجموعه بفرمایید.

مدرسه ژیمناستیک اسپین سخت ترین استانداردها را در جذب نیروی مربی دارد، به این دلیل که اعتقاد داریم تنها یک اشتباه در برخورد با کودکان باعث می شود نقطه سیاهی در ذهن آنها از ورزش بماند و شاید در تمام عمرشان از ورزش زده شوند.
در حال حاضر مجموعا حدود 30 مربی از کشورهای ایران و روسیه در این مجموعه فعالیت می کنند، که تمامی آنها دارای مدرک مربیگری گرید “A” می باشند، همچنین با شرکت در دوره های روانشناسی کودک، در بالاترین سطح از استاندارد به کودکان آموزش می دهند.

 

 شرایط سنی به چه صورت می باشد؟

دخترخانم ها از 3 سال تا بزرگسالان بدون محدودیت سنی
آقا پسرها هم فقط از 3 تا 6 ساگی

 

 آیا بزرگسالان برای شرکت باید شرایط خاصی داشته باشند؟

خیر، بدون محدودیت سنی، وزنی، قدی و...
هیچ بهانه ای نداریم، باید ورزش را همه جدی بگیرند حتی مادرها!!!

مدیریت کل امور شعب: ۰۹۱۲۳۱۴۶۲۲۸

مسئول امور شعب: ۰۹۱۲۹۱۷۱۱۶۵

مسئول امور شعب: ۰۹۱۲۹۴۸۵۳۰۴

 

تماس با شعب :

شعبه فرشته: ۰۹۳۳۱۸۱۲۴۳۴
شعبه زعفرانيه: ۰۲۱۲۲۷۵۹۶۸۴
شعبه سعادت آباد: ۰۲۱۲۲۳۵۰۷۲۶
شعبه پاسداران: ۰۹۳۵۰۸۰۰۸۴۲
شعبه شریعتی (یخچال): ۰۹۱۰۵۳۹۴۵۴۸
شعبه پونك: ۰۲۱۴۴۸۶۴۳۹۵
شعبه مرزداران: ۰۹۳۳۹۶۷۹۰۳۲
شعبه شهران: ۰۲۱۴۴۳۰۲۶۸۳
شعبه یوسف آباد: ۰۹۳۶۷۹۷۵۲۸۴
شعبه قیطریه: ۰۹۳۰۴۵۳۶۸۳۸
شعبه پیروزی: ۰۹۳۷۸۰۴۱۲۷۹
شعبه نارمک۱: ۰۲۱۷۷۶۹۲۵۳۵
شعبه نارمک۲: ۰۲۱۷۷۹۹۰۲۲۳
شعبه تهرانپارس (بامدیریت مستقل): ۰۲۱۷۷۴۵۶۷۵۶
شعبه اقدسيه (بامدیریت مستقل): ۰۹۱۹۷۲۰۹۶۱۶
شعبه کرج: ۰۹۳۰۷۱۷۲۱۳۲