باشگاههای زنجیره ای ژیمناستیک و باله اسپین

لباس ژیمناستیک دخترانه

لباس ژیمناستیک دخترانه [پیشنهاد باشگاه اسپین!]

در این مقاله مطالعه می‌کنید

فرزند شما لباس ژیمناستیک یا لوتارد خود را در جلسات ورزشی خود به شدت مورد استفاده قرار داده و آن را در شرایط و حالات مختلفی در می آورد، چرا که ژیمناستیک یک ورزش مخصوص انعطاف پذیری و حرکات کششی است. از لباس ژیمناستیک دخترانه انتظار می رود نقش پوست دوم را داشته، جلوه بسیار زیبایی داشته باشد و نیازی به پرداخت هزینه بالا برای خرید آن نباشد.

به همین منظور شرکت های تولید کننده لوتارد های ژیمناستیک از پارچه های مخصوص و روش های خاصی استفاده می کنند تا لباس ژیمناستیک مناسبی را برای ورزشکاران طراحی کنند. در نتیجه لوتارد ها را می توان وسایل ژیمناستیک در نظر گرفت که تا حدی ظریف هستند. هیچ چیز بدتر از این نیست که لباس ژیمناستیک دخترانه ای که با هزینه قابل توجه خریداری کرده اید تنها پس از چند ماه از حالت در آمده و برای ورزش حرفه ای ژیمناستیک کارایی نداشته باشد.

همچنین مهم است بدانید نحوه شستن لوتارد یا لباس ژیمناستیک خود در سالم ماندن آن و عمر طولانی لباس تاثیر مستقیم دارد. در این مقاله توضیحاتی را به شما ارائه می کنیم که در طولانی کردن عمر لوتارد های ژیمناستیک به شما کمک شایانی خواهند کرد.

لباس ژیمناستیک

الیاف لباس ژیمناستیک روتارد

کلید اصلی و نکته مهم در مراقبت و حفظ لباس ژیمناستیک خود، آشنایی با مواد سازنده آن است. لباس های مخصوص رشته ژیمناستیک از مواد زیر تولید می شوند:

 • لیکرا (Lycra)
 • تسمه (Velour)
 • الاستان (Elastane)
 • اسپندکس (Spandex)

بسیاری از این مواد اولیه بسیار به هم شباهت دارند. معمولا اسپندکس در مراحل تولید به پارچه های مختلف اضافه می شود تا بتواند قابلیت کشسانی و ارتجاع را برای لباس به ارمغان آورد و ژیمناست ها بتوانند در آن حرکات خود را به سادگی و بدون حس کردن فشار اجرا کنند.

برای نتیجه جذاب و چشم گیر بسیاری از کمپانی های لوتارد از فویل چاپی بر روی آن ها استفاده می کنند. اگر می خواهید لوتارد های با کیفیتی برای ژیمناستیک تهیه کنید که عمر طولانی داشته باشند و نیاز به مراقب ویژه از آن ها نباشد، حتما محصولاتی از جنس لیکرا یا تسمه (velour) را انتخاب کنید.

خرید لباس ژیمناستیک

مدل های مختلفی از لباس ژیمناستیک وجود دارد که در انتخاب آنها، باید به شاخه ژیمناستیک، سن فرد و جنس و مدل لباس توجه کنید. باشگاه اسپین، مدل های مختلفی از لباس ژیمناستیک را برای هنرآموزان محترم بر اساس استانداردهای لازم تهیه دیده است.

برای خرید لباس ژیمناستیک کلیک کنید

مراقبت از بدن و لباس روتارد

این نکته برای ژیمناست ها بسیار مهم است که لباس مخصوص خود یا همان لوتارد را هر چه زود تر از تن خارج کنند. به محض خارج کردن لباس از بدن خود آن را پشت و رو کنید. با انجام این کار عرق و رطوبت درون لوتارد ژیمناستیک مبحوس نمی شود و تبخیر خواهند شد.

تا کردن لباس مخصوص ژیمناستیک پس از در آوردن آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هیچ گاه لباس لوتارد خود را مچاله در جایی رها نکنید، به خصوص اگر از عرق و رطوبت خیس باشد. برای حمل لوتارد ژیمناستیک از باشگاه به خانه (جهت شست و شو) حتما از کیسه توری استفاده کنید که به خوبی هوا درون آن در جریان باشد.

این نکته را در خاطر داشته باشید که هیچ وقت نباید لباس ژیمناستیکی که هنوز از زمان تمرین کودک خیس مانده است را بشورید. زمانی شستن لوتارد ژیمناستیک را آغاز کنید که به خوبی خشک شده و اثر از رطوبت در آن باقی نمانده باشد.

لباس ژیمناستیک

شستشوی لباس ژیمناستیک

در حین خرید یا پس از خرید لباس ژیمناستیک دخترانه حتما برچسب مخصوص شست و شوی آن را بخوانید تا از دستور العمل تولید کننده جهت شستن لباس آگاه شوید. بهترین کمپانی های تولید کننده لباس ژیمناستیک و لوتارد ها زمان و هزینه زیادی را صرف کرده اند تا محصولات و تکنولوژی خاصی تولید کنند که کودک شما زیبا به نظر برسد، لباس بر بدنش به خوبی بنشیند و در طول تمرین در باشگاه راحت باشد.

برخی از ژیمناست ها دوست دارند برچسب لوتارد آن ها جدا شود، چرا که دوست دارند در لباس خود راحت تر باشند. با این حال کندن برچسب خود نیز می تواند منجر به ایجاد خارش بر روی پوست شما شود و همچنین دستور العمل شست و شوی لباس ژیمناستیک خود را از دست خواهید داد. اگر کودک شما دوست دارد برچسب از لباس ژیمناستیک کنده شود، آن را جدا کرده اما نزد خود نگه دارید. برچسب لوتارد های مخصوص ورزش ژیمناستیک به شما کمک می کنند و دستور العمل هایی نظیر موارد زیر را ارائه می کنند:

 • از مواد شوینده استفاده نکنید
 • خشک نکنید
 • از نرم کننده های پارچه استفاده نکنید
 • از شوینده های سفید کننده و روشن کننده استفاده نکنید
 • از اتو استفاده نکنید
 • لوازم فلزی را بر روی لباس نکشید
 • هرگز آن را بر روی یک گرم کننده نظیر بخاری قرار ندهید
 • هرگز آن را در یک کیسه پلاستیکی نگه داری نکنید

حالا که با هر آنچه که باید در شست و شوی لباس مخصوص ژیمناستیک انجام ندهید آشنا شده اید به شما می گوییم که برای شستن آن ها باید چه کارهایی انجام دهید.

قبل از اینکه بخواهید لباس را بشورید پیشنهاد می کنیم آن را در ترکیبی از آب سرد همراه با سرکه سفید (۱ قاشق چای خوری سرکه به ازای هر لیتر آب) برای مدت حدودا ۳۰ دقیقه.

به محض این که از باشگاه به خانه رسیدید، لباس ژیمناستیک خود را هرچه زودتر خشک کرده و بشورید. اگر نمی توانید آن را خیلی سریع بشورید به هر حال باید یک آب سرد به آن برسانید که عرق از بین ببرد چرا که می تواند منجر به آسیب لباس ورزشی شما شود. با این که بهترین راه شستن لیوتارد ژیمناستیک بلافاصله پس از برگشت از باشگاه است، اما شستن آن تنها با آب سرد می تواند ایده خوبی جهت بالا بردن عمر لباس باشد.

وقتی که آماده شست و شوی لباس های باشگاه بودید، استفاده از ماشین لباس شویی را از فکر خود بیرون کنید. تنها راه برای شما شستن لباس ژیمناستیک خود با دست است. لیوتارد ها معمولا پارچه هایی با عملکرد عالی هستند که با پولک و کریستال همراه شده اند. استفاده از ماشین لباس شویی حتی در حالت شست و شوی لباس های ظریف می تواند پارچه لباس را با آسیب های مختلفی مواجه کند و عمر محصول پایین خواهد آمد.

سینک خانه خود را پر از آب سرد کنید. با این که تصور عموم مردم این است که آب گرم برای از بین بردن جرم و عرق لباس بهترین گزینه است، اما گرمی آب می تواند به پارچه لباس ورزشی شما آسیب بزند. آب سرد و صابون تمام آن چیزی هستند که شما برای شستن لباس ژیمناستیک باشگاه خود به آن ها نیاز دارید. اما از هر صابونی بدین منظور استفاده نکنید. شوینده های عادی لباس، چه در حالت مایع و چه در حالت پودر معمولا برای لیوتارد های ژیمناستیک مناسب نیستند و منجر به ایجاد لکه و آسیب بر روی پارچه آن ها می شوند.

لباس ژیمناستیک

کمی صابون را در آب سرد درون سینک یا وان خود اضافه کنید. لیوتارد ژیمناستیک خود را قبل از انداختن آن در آب سرد پشت و رو کنید و از دست های خود جهت حرکت دادن آن در آب سرد استفاده کنید. پارچه لباس را صاف نگه دارید و هرگز آن را چنگ نزنید. از کف دست خود برای حرکت دادن صابون بر روی سطح لیوتارد استفاده کنید.

سپس می توانید کم کم لباس خود را از آب سرد خارج کنید و آن را با آب تمیز و بدون صابون شست و شو دهید. شستن را تا زمان از بین رفتن تمام حباب های صابون بر روی لباس ادامه دهید. چرا که صابون باقی مانده بر روی سطح پارچه می تواند به آن آسیب بزند.

خشک کردن لباس ژیمناستیک پس از شستن

جهت خشک کردن لباس حرفه ای ژیمناستیک خود باید آن را صاف و به دور از هر گونه حرارت قرار دهید. هرگز از گیره هایی که برای لباس های عادی از آن ها استفاده می شود برای لیوتارد ها استفاده نکنید چرا که به پارچه آسیب میزنند. گیره های لباس مخصوصا می توانند به لباس های ورزشی ساخته شده از پارچه های مخملی بیشتر آسیب بزنند. پیشنهاد می کنیم از آویزان کننده های پلاستیکی لباس استفاده کنید. با این حال پهن کردن لباس ژیمناستیک به صورت کاملا صاف کمک می کند تا لباس ورزشی شما حالت خود را از دست ندهد و اصطلاحا دفرمه نشود.

اگر زمان کافی برای شستن لباس ژیمناستیک خود با دست و آب سرد درون سینک ندارید، می توانید آن ها را با ماشین لباس شویی بشورید، اما باید این کار را به درستی انجام دهید. مراحل زیر را بدین منظور طی کنید:

 • لباس ورزشی خود را پشت و رو کنید
 • آن ها را به صورت تکی با ماشین لباس شویی بشورید
 • از آب سرد در حالت شست و شوی آرام استفاده کنید
 • تنها از شوینده های ساده و ضعیف استفاده کنید که مایع باشند

یکی از نکات مثبت نگهداری درست و مرتب از لیوتارد های ژیمناستیک این است که می توانید آن را به دیگر ژیمناست های خانواده یا فامیل قرض دهید و همچنین عمر این لباس ها را بالاتر از حد معمول ببرید. در این مقاله تمامی نکات ابتدایی اما ضروری را در مورد نحوه نگهداری و شست و شوی لباس های مخصوص ژیمناستیک به شما گفتیم تا بتوانید این لباس های حرفه ای و گرانی که خریداری می کنید را تا مدت بیشتری مورد استفاده قرار دهید.

باشگاه ورزشی ژیمناستیک ریتمیک و اسکیت نمایشی اسپین

جدید ترین مقالات ما

تماس با ما

مشاوره با ما

تماس از طریق واتساپ

دوره های اسپین

شعبه های اسپین

فروشگاه اسپین

رژیم غذایی