مجموعه تازه ترین مطالب

اسکیت

تاکنون چند بار به خود گفته اید: من می ‌توانم و امروز اسکیت خواهم کرد! چند بار افتاده اید و از آن منصرف شده اید؟ یادگیری اسکیت مستلزم پشتکار بسیار است؛ قطعا شما می ‌توانید اگر خوب و اصولی تمرین کنید.

ورزش اسکیت، یکی از راحت ترین، پرجنب و جوش ترین و ایمن ترین ورزش ها است که باعث تقویت تعادل در مغز و عضلات، بالا بردن قدرت عضلانی در تمام بدن و بالا بردن عکس‌العمل بدن می‌شود و چون این ورزش با موزیک همراه است بیش از بسیاری از ورزش ‌ها باعث شادابی، هیجان و هماهنگی می‌شود. ورزش اسکیت امکان فعالیت‌هایی که نمی‌توان با پای معمولی انجام داد را برای انسان فراهم می‌کند و این موضوع آن را از دیگر ورزش‌ها متمایز می کند.

حرکات اسکیت از نوع حرکات هوازی است که همانند ورزش ایروبیک در رساندن اکسیژن بیشتر به بدن بسیار موثر است و برخی از مهمترین مزایای آن عبارتند از:

  • کاهش وزن
  • بالا رفتن تمرکز و قدرت بدنی
  • متعادل سازی فشار خون
  • تقویت رباط های عضلات مانند پا ، ران ، لگن ، باسن و حتی کمر
  • تحریک درگیری تارهای عصبی با ماهیچه ها و تسریع آزادسازی کلسیم در سلول های عصبی
  • صاف نگه داشتن بدن و تقویت عضلات ضد جاذبه چون شکم، پا، باسن و….
  • ایجاد سازگاری عصبی و برگرداندن حجم عضله بخصوص درسنین بالا

معمولاً آموزش اسکیت را از سنین ۴ یا ۵ سالگی آغاز می کنند، چون در این سن استخوان بندی افراد تا حدودی شکل گرفته است. اما به طور کلی برای اسکیت هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و در صورتی که شخص بتواند تعادل خود را حفظ کند، ممانعتی برای آموزش نیست.

آموزش اسکیت به کودکان

قدم اول برای یادگیری اسکیت، آموختن حرکات پایه است و بعد از آن، هنرجو می تواند رشته های مختلف اسکیت از جمله: سرعت، استقامت، نمایشی, هاکی, اگرسیو، رول بال، فری استایل و … را انتخاب کند. حرکات پایه برای همه رشته ها مشترک است و بعد از پایان آن به تناسب هر رشته حرکات تخصصی آموزش داده می شود.

معمولاً در بدو یادگیری اسکیت، احتمال آسیب دیدگی و مصدومیت برای ورزشکاران مبتدی خیلی کم است و به منظور حفاضت از جان، جلوگیری از به وجود آمدن حادثه های احتمالی و بالا بردن ضریب اطمینان از تجهیزات ایمنی(کلاه، زانوبند، آرنج بند و مچ بند) استفاده می شود. شایان ذکر است که تهیه کفش مناسب برای اسکیت باز، اهمیت بالایی دارد زیرا کفش نامناسب باعث آسیب هایی همچون کج شدن پا و درآمدن استخوان اضافی می شود.

وارد حساب کاربری خود شوید

یا ورود با

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام

وارد حساب کاربری خود شوید

یا ورود با

تأیید نام‌نویسی به شما ایمیل خواهد شد.

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام

جهت دریافت مشاوره رایگان شماره خود را وارد کنید.