آموزش آنلاین رقص باله

بسیاری از افراد در سراسر جهان هستند که توانایی یا شرایط شرکت در کلاس های ورزش حضوری را ندارند. به همین خاطر این افراد از آموزش آنلاین ورزش مورد نظرشان در داخل خانه، بسیار استقبال می کنند. شاید شما هم به هر دلیلی ترجیح می دهید که در خانه بمانید و ورزش کنید. اگر به رقص باله علاقه دارید و قصد دارید این ورزش را در خانه یاد بگیرید، خبر های خوبی برایتان داریم! در ادامه همراه ما باشید تا با چگونگی آموزش آنلاین باله آشنا شوید. اما قبل از هر چیز، بهتر است کمی بیشتر درباره رقص باله، تاریخچه و فواید آن بدانیم.

 تاریخچه باله در دنیا و ایران

تاریخچه باله در دنیا و ایران

حتما شما نیز کشور روسیه را به عنوان مهد این رقص زیبا و موزون می شناسید. در واقع باله در کشور روسیه و فرانسه تکامل پیدا کرد و به شکل امروزی تبدیل شد. اما محل پیدایش آن، کشور ایتالیا در زمان رنسانس بود. در زمان قبل از انقلاب روسیه، روس ها مرکز باله را در ایران و در شهر قزوین تاسیس کرده بودند. پس از آن باله توسط چندین مهاجر ارمنی در ایران رواج پیدا کرد. پس از انقلاب اسلامی، ساختمان باله در قزوین، به عمارت شهرداری تبدیل شد.

فواید ورزش باله

آموزش اصطلاحات رقص باله

ورزش باله دارای حرکات موزون بسیاری است که لازمه آن داشتن بدنی ورزیده و منعطف می باشد. داشتن تعادل و تمرکز بسیار بالا نیز از دیگر مواردیست که بالرین ها در طول آموزش باله فرا می گیرند. بنابراین می توان گفت رقص باله علاوه بر فواید متعدد برای جسم، تاثیرات مثبت فراوانی را هم برای قوه ذهنی و بعد روحی افراد دارد. به طور کلی فواید رقص باله عبارتند از:

لوازم مورد نیاز برای رقص باله

لوازم مورد نیاز برای رقص باله

کفش و لباس باله تنها لوازم مورد نیاز برای رقص باله هستند که شیوه خاصی هم برای تولید آن ها وجود دارد. یعنی لباس مخصوص باله باید طوری طراحی گردد تا هیچ گونه آسیبی به بالرین در طول رقص وارد نشود. همان طور که گفته شد پیدایش باله در دوران رنسانس بود که آن زمان رقصنده ها دامن های بلند می پوشیدند. اما در قرن 17، برای راحتی هر بیشتر رقصنده ها، برای اولین بار دامن های کوتاه مخصوص باله طراحی شد. انتخاب کفش باله مناسب نیز از اهمیت زیادی دارد. کفش های رقص باله بسیار سبک هستند و کاملا به پاهای رقصندگان می چسبند. دوخت و طراحی این کفش ها نیز مانند لباس باله با دقت و ظرافت بسیاری انجام می شود.

آموزش گام به گام رقص باله

آموزش حرکات باله با عکس و فیلم

در طی یک سال اخیر که لزوم ماندن در خانه برای سلامتی همگان به وجود آمد، بسیاری از فعالیت ها در داخل خانه انجام شد. به همین خاطر است که امروزه بسیاری برای حفظ سلامتی خود و مبتلا نشدن به ویروس کرونا، اغلب کارها از جمله خرید، تحصیل، ورزش، تفریح و دیگر فعالیت های خود را در داخل خانه انجام می دهند. با وجود دوره ها و فیلم های آموزش آنلاین باله که برای علاقمندان در سایت در دسترس است، دیگر بهانه ای برای به تعویق انداختن یادگیری باله ندارید! با ویدئو هایی که در سایت قرار داده شده اند، به صورت گام به گام حرکات و رقص باله را می توانید یاد بگیرید.


آکادمی تخصصی باله و ژیمناستیک اسپین

 

 

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

[hamyar_faq]

محبوب ترین مقالات اسپین کلاب

Group 180

متن سربرگ خود را وارد کنید

شما می توانید اسپین را در اینستاگرام با آی دی ESPINCLUB@ دنبال کنید

Group 180

وارد حساب کاربری خود شوید

یا ورود با

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام

وارد حساب کاربری خود شوید

یا ورود با

تأیید نام‌نویسی به شما ایمیل خواهد شد.

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام

تماس با ما