گام های اصلی در ایروبیک ریتمیک (گام 1 و 2 مهم)

مسلط شدن بر بسیاری از استپ ها یا گام های اصلی ایروبیک ریتمیک بسیار آسان است تنها کافیست متوجه شوید چه هستند. در این مقاله می خواهیم به بررسی دقیق گام های اصلی ایروبیک ریتمیک بپردازیم.


📌 استپ اصلی

این حرکت می‌ تواند به کمک استپ ایروبیک یا بر روی زمین انجام شود. چندین حرکت را می ‌توان به وسیله پا اصلی یا پای متغیر انجام داد.

✅ این حرکت را چگونه انجام دهیم

برای انجام این حرکت پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده و با پا اصلی خود حدود دو قدم به جلو بردارید. سپس پای عقبی را نیز جلو آورده و در کنار هم قرار دهید. پای اصلی را حدود دو قدم به عقب برگردانید و سپس پای دیگر را در کنار آن قرار دهید.

رقص ایروبیک

📌 استپ V

این حرکت به صورت V شکل است و به همین دلیل به آن گام V گویند. این حرکت نیز به صورت دوبل بر روی استپ ایروبیک یا زمین انجام می ‌شود.

✅ این حرکت را چگونه انجام دهیم

برای انجام این حرکت باید پاها را به اندازه عرض شانه باز کرد. دو یا سه قدم با پای اصلی به جلو به سمت گوشه متقارن زمین یا نیمکت بر می داریم. سپس پای مخالف را که از پای اصلی باز می ‌شود، به سمت گوشه دیگر جلو می آوریم. پای اصلی را به عقب و به حالت اول بر می ‌گردانیم. آنگاه پای مخالف را نیز مانند پای اصلی به عقب آورده و در کنار پای اصلی قرار می‌ دهیم. پای اصلی در هر شخص متغیر است و می ‌توان گام ها را، قبل از تغییر پا با همان پا انجام داد.

📌 استپ تاچ

گام استپ تاچ در بسیاری از کلاس های زمین محور انجام می ‌شود که جزو مهم ترین گام های اصلی ایروبیک ریتمیک به شمار می آید و تسلط بر آن بسیار آسان است.

✅ این حرکت را چگونه انجام دهیم

کافی است پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده و ابتدا پای اصلی را در گوشه قرار داده سپس پای دیگر را به آن برسانیم. تغییر جهت می‌ دهیم و ممکن است دو الی چهار گام به راست برداریم و به همان مقدار به چپ و یا بالعکس.

📌 مامبو

رقص مامبو نوعی ایروبیک ریتمیک است که در حقیقت مامبو استپ از آن نشاءت میگیرد. مامبو حرکتی اساسی برای چرخاندن ران ها است.

✅ این حرکت را چگونه انجام دهیم

برای انجام این حرکت نیز باید پاها را به اندازه عرض شانه از هم باز کرده و پای چپ را در جای خود ثابت نگه داشته و با پای راست قدم کوتاهی بر می‌ داریم. سپس همان طور که با پای راست به عقب بر می‌ گردیم، وزن بدن را ابتدا روی پای راست و بعد روی پای چپ می اندازیم. وزن بدن را روی پای راست و سپس روی پای چپ انداخته و به سرعت برای تکرار قدم، با پای راست به جلو گام بر می‌ داریم.

رقص ایروبیک

📌 باکس استپ

از دیگر گام های اصلی ایروبیک ریتمیک می توان به حرکت باکس اشاره کرد که گاهی مربع جاز نیز نامیده می ‌شود.

✅ این حرکت را چگونه انجام دهیم

پاها را به اندازه عرض شانه و هماهنگ با یکدیگر از هم باز می‌ کنیم. اگر پای راست، پای اصلی باشد با آن به آرامی به جلو قدم بر می‌ داریم. با پای چپ به گوشه قدم بر می‌داریم. پای راست را به عقب بر می ‌گردانیم و پای چپ را به صورت ضربدری جلو آن قرار می‌ دهیم. این حرکت چند بار تکرار می‌ کنیم.

📌 گریپ واین یا درخت انگور

آخرین حرکت از گام های اصلی ایروبیک ریتمیک ، حرکت گریپ واین است که راهی برای حرکت گوشه به گوشه در کلاس های ایروبیک زمین را ارائه می ‌دهد. گاهی مدرس، یک لیفت زانو یا حلقه زانویی را به جای ضربه زدن قبل از تغییر مسیر اضافه می ‌کند.

✅ این حرکت را چگونه انجام دهیم

پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده و برای حرکت به راست، با پای راست به گوشه قدم بر می‌ داریم. پای چپ را به صورت ضربدری در پشت پای راست قرار می‌ دهیم. دوباره با پای راست به سمت راست قدم بر می‌ داریم و پای چپ را برای تغییر مسیر به کنار آن ضرب می ‌زنیم.

باشگاه ورزشی ژیمناستیک ریتمیک و اسکیت نمایشی اسپین

باشگاه ورزشی کودکان اسپین | ژیمناستیک تخصصی | ژیمناستیک ریتمیک | ایروبیک | تغذیه کودکان

 شماره تماس شعبه : 09129171854

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

سایر موضوعات

محبوب ترین مقالات اسپین کلاب

Group 180

باشگاه ورزشی ژیمناستیک و باله اسپین

شما می توانید اسپین را در اینستاگرام با آی دی ESPINCLUB@ دنبال کنید

Group 180

وارد حساب کاربری خود شوید

یا ورود با

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام

وارد حساب کاربری خود شوید

یا ورود با

تأیید نام‌نویسی به شما ایمیل خواهد شد.

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام

تماس با ما