باشگاههای زنجیره ای ژیمناستیک و باله اسپین

گام های اصلی رقص ایروبیک

گام های اصلی در ایروبیک ریتمیک (گام ۱ و ۲ مهم)

در این مقاله مطالعه می‌کنید

 ایروبیک ورزشی جذاب و پر طرفدار در بین بانوان می باشد. مسلط شدن بر بسیاری از استپ ها یا گام های اصلی ایروبیک ریتمیک بسیار آسان است تنها کافیست متوجه شوید چه هستند. در این مقاله می خواهیم به بررسی دقیق گام های اصلی ایروبیک ریتمیک بپردازیم.

حرکت استپ در ایروبیک

این حرکت می‌ تواند به کمک استپ ایروبیک یا بر روی زمین انجام شود. چندین حرکت را می ‌توان به وسیله پا اصلی یا پای متغیر انجام داد. برای انجام این حرکت پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده و با پا اصلی خود حدود دو قدم به جلو بردارید. سپس پای عقبی را نیز جلو آورده و در کنار هم قرار دهید. پای اصلی را حدود دو قدم به عقب برگردانید و سپس پای دیگر را در کنار آن قرار دهید.

حرکت وی استپ

این حرکت به صورت V شکل است و به همین دلیل به آن گام V گویند. این حرکت نیز به صورت دوبل بر روی استپ ایروبیک یا زمین انجام می ‌شود.

حرکت وی استپ

برای انجام این حرکت باید پاها را به اندازه عرض شانه باز کرد. دو یا سه قدم با پای اصلی به جلو به سمت گوشه متقارن زمین یا نیمکت بر می داریم. سپس پای مخالف را که از پای اصلی باز می ‌شود، به سمت گوشه دیگر جلو می آوریم. پای اصلی را به عقب و به حالت اول بر می ‌گردانیم. آنگاه پای مخالف را نیز مانند پای اصلی به عقب آورده و در کنار پای اصلی قرار می‌ دهیم. پای اصلی در هر شخص متغیر است و می ‌توان گام ها را، قبل از تغییر پا با همان پا انجام داد.

حرکت استپ تاچ در ایروبیک

حرکت استپ تاچ در بسیاری از کلاس های زمین محور انجام می ‌شود که جزو مهم ترین گام های اصلی ایروبیک ریتمیک به شمار می آید و تسلط بر آن بسیار آسان است.

کافی است پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده و ابتدا پای اصلی را در گوشه قرار داده سپس پای دیگر را به آن برسانیم. تغییر جهت می‌ دهیم و ممکن است دو الی چهار گام به راست برداریم و به همان مقدار به چپ و یا بالعکس.

استپ تاچ

حرکت مامبو در ایروبیک

رقص مامبو نوعی ایروبیک ریتمیک است که در حقیقت مامبو استپ از آن نشاءت میگیرد. مامبو حرکتی اساسی برای چرخاندن ران ها است.

برای انجام حرکت مامبو در ایروبیک، باید پاها را به اندازه عرض شانه از هم باز کرده و پای چپ را در جای خود ثابت نگه داشته و با پای راست قدم کوتاهی بر می‌ داریم. سپس همان طور که با پای راست به عقب بر می‌ گردیم، وزن بدن را ابتدا روی پای راست و بعد روی پای چپ می اندازیم. وزن بدن را روی پای راست و سپس روی پای چپ انداخته و به سرعت برای تکرار قدم، با پای راست به جلو گام بر می‌ داریم.

حرکت مامبو

باکس استپ

از دیگر گام های اصلی ایروبیک ریتمیک می توان به حرکت باکس اشاره کرد که گاهی مربع جاز نیز نامیده می ‌شود. پاها را به اندازه عرض شانه و هماهنگ با یکدیگر از هم باز می‌ کنیم. اگر پای راست، پای اصلی باشد با آن به آرامی به جلو قدم بر می‌ داریم. با پای چپ به گوشه قدم بر می‌داریم. پای راست را به عقب بر می ‌گردانیم و پای چپ را به صورت ضربدری جلو آن قرار می‌ دهیم. این حرکت چند بار تکرار می‌ کنیم.

گریپ واین

گریپ واین یا درخت انگور

آخرین حرکت از گام های اصلی ایروبیک ریتمیک، حرکت گریپ واین است که راهی برای حرکت گوشه به گوشه در کلاس های ایروبیک زمین را ارائه می ‌دهد. گاهی مدرس، یک لیفت زانو یا حلقه زانویی را به جای ضربه زدن قبل از تغییر مسیر اضافه می ‌کند.

گریپ واین

پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده و برای حرکت به راست، با پای راست به گوشه قدم بر می‌ داریم. پای چپ را به صورت ضربدری در پشت پای راست قرار می‌ دهیم. دوباره با پای راست به سمت راست قدم بر می‌ داریم و پای چپ را برای تغییر مسیر به کنار آن ضرب می ‌زنیم.

جدید ترین مقالات ما

تماس با ما

مشاوره با ما

تماس از طریق واتساپ

دوره های اسپین

شعبه های اسپین

فروشگاه اسپین

رژیم غذایی