باشگاههای زنجیره ای ژیمناستیک و باله اسپین

ایروبیک زنان

رقص ایروبیک برای لاغری بانوان

در این مقاله مطالعه می‌کنید

اگر به دنبال راهی برای لاغری و کاهش وزن هستید، ایروبیک یکی از بهترین گزینه ها برای این منظور است. آنچه در ادامه می‌ خوانید، معرفی و توضیح برخی از انواع ایروبیک زنان است. این روش نه تنها خسته کننده نیست بلکه باعث افزایش متابولیسم و همچنین چربی سوزی می‌ شود. 

رقص ایروبیک با اهنگ ایرانی بانوان

یک ساعت ایروبیک چقدر کالری میسوزاند

ایروبیک زنان می ‌تواند در هر ساعت بیش از ۸۰۰ کالری را بسوزاند. این مقدار یعنی بیش از آنچه شما برای کاهش وزن تصورش را می ‌کنید.

رقص ایروبیک با اهنگ ایرانی بانوان

رقص ایروبیک ورزشی مفید برای لاغری بانوان است که با هر اهنگی میتوان این ورزش را انجام داد. اگر به آهنگ های ایرانی علاقه دارید، میتوانید این ورزش را با اهنگ های شاد ایرانی هم انجام بدهید.

لاغری شکم با ایروبیک

 ایروبیک چیست؟

زمانی که از  ایروبیک صحبت به میان می آید، منظور حرکت موزون های باله، جاز، زومبا و موارد این چنین است. این تمرین ها معمولاً دارای تأثیر اندکی هستند زیرا در مقایسه با دیگر تمرین های ایروبیک از آهنگ حرکت آهسته تری برخوردار هستند. به همین دلیل نیز این تمرین ها برای زنان باردار، افراد چاق و پیر گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌ رود.

رقص ایروبیک برای لاغری شکم

آیا رقص ایروبیک برای لاغری شکم مناسب است؟ رقص راهی عالی برای ورزش، سوزاندن چربی و کالری و کاهش وزن است. بنابراین، اگر به دنبال افزودن چند حرکت جدید به برنامه تمرینی خود هستید، ادامه مطلب را بخوانید تا بیاموزید که چگونه رقص ایروبیک می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. مزایای رقص برای کاهش وزن و بهبود سلامتی مانند بیشتر انواع ورزش های هوازی یا قلبی، رقص دارای مزایای سلامتی زیادی از جمله کاهش وزن است.

وقتی از انجام کاری لذت می برید، به احتمال زیاد به انجام آن ادامه می دهید. به همین دلیل است که رقص ایروبیک می تواند راهی عالی برای حفظ انگیزه در هنگام ورزش برای کاهش وزن باشد. رقص ایروبیک علاوه بر سوزاندن تعداد زیادی کالری، می تواند قدرت ماهیچه های شما را نیز افزایش دهد. 

رقص ایروبیک بانوان

بانوان میتوانند با انجام ایروبیک عضلات خود را سفت ‌تر کنند. ایروبیک بانوان بهترین راه برای جلوگیری از پوکی استخوان و . . . در سنین پیری هستند. ممکن است در اینترنت ویدئو هایی را ببینید که تمرین های ایروبیک زنان بسیار شدید نباشند و گمان کنید موثر نباشد، اما این بدین معنا نیست که ایروبیک تأثیر چندانی ندارد؛ زیرا انجام این تمرین ها باعث تقویت سیستم بدن، افزایش گردش خون و سرحالی می‌ شود.

از این رو در ادامه به معرفی چند نمونه از ایروبیک زنان که این روزها سر و صدای بسیار زیادی ایجاد کرده است می ‌پردازیم. امیدواریم که از خواندن این مطلب لذت ببرید و آن را در برنامه ورزشی خود به کار بگیرید.

زومبا

۱) زومبا 

زومبا یکی از جالب ‌ترین ایروبیک زنان است که آمیخته با موزیک لاتین، بین‌المللی و سالسا و برخی حرکات جالب است. آهنگ حرکت در این حرکت موزون از آهسته به تند متناوب است و موجب سوزاندن کالری می‌ شود.

زومبا فقط مختص افرادی که حرکت موزون انجام می دهند نیست و هرکسی می ‌تواند آن را انجام دهد. مراحل انجام آن آسان در عین حال باعث پمپاژ خون و جالب است. به گونه ای که در عین لذت بردن می ‌توان کاهش وزن چشمگیری را تجربه کرد. زومبا دارای مزایای فراوانی است که در ادامه به توضیح برخی از آن ها پرداخته می‌ شود.

تقویت بدن

زومبا امروزه به عنوان یکی از حرکات مفید تقویت کننده بدن شناخته می‌ شود. حرکات جهشی و چمباتمه ای این حرکت موزون باعث درگیر کردن تمام عضلات از سر تا پا و تقویت آن ‌ها می‌ شود.

نتایج مطلوب

نتایج مطلوب حرکت موزون زومبا پس از مدت بسیار کوتاهی قابل مشاهده است. زنان بسیاری در این زمینه فعالیت کرده که حرکت موزون را به ورزش ترجیح داده و از نتایج ایده آل کاهش وزن خود رضایت داشته اند.

مناسب برای تمامی سنین

حرکت موزون زومبا برای زنان در تمامی سنین مناسب است و نکته مهم اینکه این حرکت موزون را باید به صورت گروهی تمرین کرد.

کاهش استرس

زومبا نه تنها موجب کاهش وزن می‌ شود بلکه باعث کاهش استرس می‌ شود. این حرکت موزون باعث افزایش تحرک شما می ‌گردد و مطمئن باشید آن را دوست خواهید داشت.

دسترسی آسان

کلاس های زومبا در بسیاری از کلان شهر های دنیا در دسترس است. در صورت عدم دسترسی به کلاس های زومبا اصلاً نگران نباشید، زیرا امروزه یادگیری این حرکت موزون از طریق دسترسی به DVD های آموزشی موجود در بازار، امری بسیار آسان است.

ایروبیک رقص

۲) جازرسایز

جازرسایز یکی دیگر از انواع ایروبیک زنان بوده که بسیار هیجان انگیز است و باعث کاهش وزن می‌ شود. این تمرین از دهه ۱۹۷۰ تا کنون بسیار مشهور بوده و در عین حال مفید بوده است.

این حرکت موزون باعث افزایش ضربان قلب شده و شامل تمرینات است که برای استقامت و قلب بسیار مناسب است. تاکنون بیش از ۷۸۰۰۰ مدرس جازرسایز در سراسر دنیا وجود دارد و تقریباً در تمام کشور ها کلاس های مربوط به این حرکت موزون به صورت هفتگی برگزار می‌ شود. در ادامه نیز به توضیح برخی از مزایای این حرکت موزون پرداخته می‌ شود.

کاهش خطرات ناشی از بیماری های قلبی

کلاس های حرکت موزون جازرسایز که در حدود ۶۰ دقیقه طول می ‌کشد، برای کاهش خطرات ناشی از بیماری های قلبی و حملات قلبی بسیار مفید است.

 افزایش انرژی

جازرسایز باعث افزایش انرژی می‌ شود و این همان چیزی است که به دنبال آن هستید. انجام این ورزش نه تنها برای شما لذت بخش بلکه باعث افزایش توانایی های ورزشی می‌ شود.

مناسب برای تمامی افراد

جازرسایز برای تمامی افراد در کلیه سطوح ورزشی مناسب است. کلیه افراد نیز فارغ از هر سن و سالی نیز می توانند آن را انجام دهند.

درگیر کردن عضلات

جازرسایز تقریباً تمام عضلات بدن را درگیر و باعث تقویت تمام عضلات شکم، سرین، دست‌ ها و ران می‌ شود.

افزایش احساس خوشحالی

جازر سایز سبب کاهش سطح استرس و افزایش شادی می‌ شود. از این رو باعث می‌ شود احساس سبکی و آرامش کنید.۵ جلسه شرکت در کلاس های جازرسایز چنین احساسی را در شما بر می انگیزد.

۳) حرکت موزون شکم

حرکت موزون شکم یکی از حرکت موزون های زیبا و خارق العاده ای است که طی چند دهه اخیر از کشورهای عربی مانند مصر ظهور یافته است. حرکت موزونشکم انواع گوناگونی دارد که هرکدام دارای سبک های مختص خود است. حرکت موزون شکم نیز یکی از انواع ایروبیک زنان محسوب شده و امروزه در کلاس های ورزشی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. مزایا این حرکت موزون شامل موارد زیر می‌ شود.

روحیه بخشیدن

حرکت موزون شکم ترکیبی از حرکت موزون های روشن و خارق العاده است که بسیار هیجان انگیز بوده و باعث افزایش روحیه می‌ شود و همچنین تجربه تازه ای را برای شما به ارمغان می آورد.

افزایش سطح فیتنس

حرکت موزون شکم علاوه بر این که نوعی حرکت موزون است، باعث بالا بردن سطح فیتنس و افزایش قدرت می‌ شود. حرکت موزون شکم را باید شکیبا بود و به صورت گام به گام فرا گرفت.

بهترین ورزش برای شکم

حرکت موزون شکم یکی از بهترین ورزش ها برای سوزندان چربی های دور شکم است. این حرکت موزون نه تنها جالب و هیجان انگیز است بلکه در کمترین زمان باعث از بین رفتن چربی های اضافه دور شکم می‌ شود.

ماسالا بنگرا

۴) ماسالا بنگرا

هند یکی از کشورهایی است که فرهنگ، مذهب، زبان، غذا و البته حرکت موزون مشهور است. ماسالا بنگرا نیز یکی از حرکت موزون های معروف هندی است که در زیر مجموعه های ایروبیک زنان قرار می‌ گیرد. این حرکت موزون بسیار جالب و هیجان انگیز است که به یقین از آن خوشتان خواهد آمد. ماسالا بنگرا سال‌ ها پیش ابتدا در پنجاب که در شمال غربی هندوستان قرار دارد به وجود آمد و حرکت موزون محلی این ناحیه محسوب می‌ شود. در ادامه برخی از مزایا این حرکت موزون را می خوانید.

هیجان

این حرکت موزون بیش از آنچه تصورش را کنید هیجان انگیز است و از آن لذت خواهید برد. برای یادگیری این حرکت موزون کافی است در کلاس های آن شرکت کرده و در صورت عدم دسترسی، DVD های آموزشی آن را خریداری کرد.

کاهش وزن

ماسالا بنگرا یکی از بهترین ایروبیک زنان برای کاهش وزن است. این حرکت موزون در هر ساعت باعث سوزاندن بیش از ۵۰۰ کالری می‌ شود. علاوه بر این در صورت افزایش شدت حرکت موزون نیز می ‌توان کالری بیشتری سوزاند.

تقویت عضلات

ماسالا بنگرا همچون دیگر از انواع ایروبیک زنان است که پیش‌تر در مورد آن ‌ها توضیح داده شد، باعث تقویت عضلات بدن می‌ شود.

باشگاه ورزشی کودکان اسپین | ژیمناستیک تخصصی | ژیمناستیک ریتمیک | ایروبیک | تغذیه کودکان

 

جدید ترین مقالات ما

تماس با ما

مشاوره با ما

تماس از طریق واتساپ

دوره های اسپین

شعبه های اسپین

فروشگاه اسپین

رژیم غذایی