باشگاههای زنجیره ای ژیمناستیک و باله اسپین

همه چیز درباره زنگ ورزش در مهد کودک (راهنمایی برای اولیا و مربیان)

در این مقاله مطالعه می‌کنید
هیچ دلیلی وجود ندارد که کودکان شما در مهد کودک نتوانند از رنج مختلف فعالیت های بدنی و ورزشی لذت برده و سرگرم آن ها شوند. با این حال فراموش نکنید که برخی از ورزش ها باید به نحوی اصلاح شده و شخصی سازی شوند تا برای کودکان شما و شرایط سنی و فیزیکی آن ها امن و مناسب باشند.

به عنوان مثال به جای استفاده از توپ های هاکی از توپ های کوچکتر استفاده شود و به جای تکل زدن در فوتبال از تکنیک های دیگر استفاده شود. در ادامه لیستی از بهترین ورزش هایی که مناسب کودکان در مهد کودک ها یا پیش دبستانی ها هستند آورده ایم:

کار با توپ

بهترین ورزش ها برای کودکان در مهد کودک

⚽ بسکتبال/ نت بال: ورزش های همراه با توپ برای کودکان مهد کودکی بسیار سرگرم کننده و جذاب هستند.

⚽ فوتبال: کودکان عاشق ورزش فوتبال هستند. فعالیتی که نیاز به تناسب اندام، حل مسئله و ارتباط با دیگران دارد.

داج بال: یک بازی جالب و جذاب تیمی که می توان گاهی آن را با کودکان کمی بزرگ تر نیز انجام داد.

⚽ شنا کردن: هر کودکی باید بداند چگونه در آب شنا کند!

ژیمناستیک : ورزش ژیمناستیک به قدرت و توان کششی بدن نیاز دارد.

⚽ هنر های رزمی: ورزش های رزمی بسیار عالی هستند و به تمرین و ظرافت خاصی نیاز دارند و ممکن است بچه ها در طول زندگی خود به آن ها نیاز پیدا کنند.

⚽ دو و میدانی: این رشته نیز بسیار خوب است چرا که رویداد های ورزشی زیادی زیر دسته آن بوده و از طرفی کودکان نیز عاشق رقابت و مسابقه هستند.

⚽ هاکی: ورزش هاکی می تواند یک تمرین تیمی بسیار عالی باشد که تناسب اندام و چابکی کودکان ابتدایی شما را بهبود می بخشد.

⚽ راگبی: ورزش راگبی در حالت معمولی‌تر و بدون تکل می تواند برای کودکان بسیار جذاب باشد با این حال حواستان باشد که شرایط بازی خیلی جدی و خشن نشود!

⚽ تنیس: کودکان هیچ وقت برای یاد گرفتن تنیس خیلی کوچک نیستند. این یک ورزش سرگرم کننده و اجتماعی است، حتی اگر زمین اختصاصی تنیس در اختیار ندارید می توانید به کمک داشتن راکت و توپ با یک دیوار و به صورت نوبتی آن را تمرین کنید؛ چیزی شبیه به اسکواش.

رقص : کلوپ های رقص و آموزش آن یک راه عالی برای کودکان در این محدوده سنی هستند که می خواهند سرگرم شوند و سالم باشند.

شما کدام کلاس را برای فرزندان خود انتخاب می کنید؟

کودکان در زنگ ورزش چه می آموزند؟

اطمینان حاصل کردن از این موضوع که کودکان محدوده سنی مهد کودک و پیش دبستانی به صورت منظم در رشته های ورزشی فعال هستند می تواند مزایای فوق العاده خوبی داشته باشد. از جمله این مزایا و مهارت های تقویتی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

ورزش های گروهی کودکان

  • همکاری تیمی: یاد گرفتن این که چگونه در یک تیم با هم کار کنیم و جزئی از یک فعالیت گروهی باشیم به عنوان یک مهارت مهم تلقی می شود که بچه ها در طول زندگی خود قطعا در جنبه های مختلفی به آن نیاز پیدا می کنند.
  • برقراری ارتباط: بسیاری از رشته های ورزشی به برقراری ارتباط بین بازیکنان نیاز دارند تا فرد بتواند موفق و پیروز باشد و این بسیار خوب است که کودکان از چنین سنی بتوانند بر روی مهارت های ارتباطی و اجتماعی خود کار کنند.
  • مهارت های اجتماعی: هدف اصلی و پس زمینه تمامی رشته های ورزشی برقراری ارتباط و بودن در کنار هم سن و سال ها است. یاد گرفتن مهارت های اجتماعی در سنین پایین می تواند برای کودکان بسیار مهم باشد چرا که در آینده به آن نیاز خواهند داشت.
  • سلامت و تناسب اندام: و اما یک مورد مهم دیگر که نباید از آن غافل شد، نگه داشتن کودکان در شرایط ایده آل بدنی و سالم است و ورزش کردن و حضور در رشته های ورزشی به شکل منظم یکی از مهمترین راه ها برای رسیدن به این هدف تلقی می شود.

ورزش و سرگرمی برای بچه ها در مهد کودک

بدون شک یکی از مهمترین عناصر در معرفی کردن ورزش و رشته های مختلف آن به کودکان مهد کودک این است که مطمئن شویم آن ها از انجام این فعالیت ها لذت برده و سرگرم می شوند. برای بسیاری از کودکان، اجبار در شرکت در فعالیت های ورزشی و بازی هایی که دوستشان ندارند می تواند زجر آور باشد! این مسئولیت یک معلم است که نسبت به حس خجالت و ناراحتی کودکان توجه کرده و حساس بوده و سعی در تشویق آن ها داشته باشد.

مطمئن شوید که تمامی کودکان با قوانین آشنایی دارند و آن ها را رعایت می کنند. این که عادلانه و جوانمردانه ورزش کنند، به مربی های خود احترام بگذارند و بدانند که داشتن رفتار های مناسب و ورزشی بسیار مهمتر از برنده بودن است از جمله مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه کنیم.

آموزش ورزش های گروهی در مهد کودک ها

آن ها را تشویق کنید تا هم تیمی های خود را همراهی کنند، تا بازنده های خوبی باشند، هیچ وقت هم دیگر را مسخره نکرده و تهاجمی رفتار نکند و احساسات خود را درونشان نگه دارند و البته در کنار همه این ها از انجام ورزش لذت ببرند! فراموش نکنید که دوران مهد کودک اولین جایی است که کودکان با ورزش و رشته های مختلف آن آشنا می شوند؛ می توانیم با داشتن سیاست های درست آن ها را در داشتن زندگی پر نشاط، پر تحرک و همراه با تندرسی یاری کنیم و یا علاقه آن ها به ورزش را کاهش دهیم.

مهمترین چیز تشویق کردن و انگیزه دادن به کودکان است – نه این که بخواهیم آن ها را اجبار کنیم در ورزش های مدرسه ای شرکت کنند بدون این که از آن ها لذتی ببرند.

باشگاه ژیمناستیک اسپین | ژیمناستیک تخصصی | ژیمناستیک ریتمیک | ایروبیک | تغذیه کودکان

 

جدید ترین مقالات ما