ژیمناستیک فورآل (Gym For All) یا ژیمناستیک برای همه، با نام اختصاری  GFA، به عنوان ژیمناستیک گروهی و یا ژیمناستیک عمومی نیز نام برده می شود. این نوع از ژیمناستیک نسبتا در دنیای ورزش جدید است و در ایران هنوز زیاد شناخته شده نیست. اما با توجه به مزایایی که این ورزش دارد، قصد داریم شما را با این رشته ورزشی آشنا کنیم تا اگر علاقمند شدید، در کلاس های آموزشی آن شرکت کنید.

ژیمناستیک برای همه، شبیه ژیمناستیک آکروباتیک است با این تفاوت که همه ژیمناست های حرفه ای و غیر حرفه ای می توانند در آن شرکت کنند.

ژیمناستیک فورال چیست؟

ژیمناستیک فورال یک رشته از ژیمناستیک در امریکا می باشد که به تمام ژیمناست ها با سطوح و توانایی های مختلف این امکان را می دهد که در حین بازی با یکدیگر به عنوان یک تیم، به مسابقه، رقابت و دستیابی به آخرین حد توانایی خود بپردازند. GFA یک نمایش بزرگ از ژیمناستیک محسوب می شود. ورزشکاران، در یک گروه با یکدیگر تمرین می کنند و از تجهیزات و وسایل ژیمناستیک مختلف مانند کفپوش مخصوص، مینی ترامپولین ها، تخته های فنر، میله های تعادل و غیره استفاده می کنند. ورزشکاران همچنین حرکات دو نفره مانند بلندکردن، نگه داشتن و پرتاب را همانند آنچه ممکن است در ژیمناستیک آکروباتیک و Cheerleading (ترکیبی از حرکات رقص و ژیمناستیک) دیده باشید، انجام می دهند. این عناصر، همراه با رقص هماهنگ، لباس های خاص و موسیقی مهیج، روایتگر یک داستان و خلق کننده ی یک اجرای قدرتمند می باشند.

ژیمناستیک فورال چیست؟

انواع ژیمناستیک فور آل

ژیمناستیک برای همه، فرصت منحصر به فردی برای همه ایجاد می کند تا در ورزش ژیمناستیک شرکت کنند. این ورزش برای سنین مختلف (کودکان، جوانان، نوجوانان و بزرگسالان) و سطوح توانایی متفاوت (دانشجویان تفریحی و ورزشکاران رقابتی) مناسب بوده و دو مؤلفه را در بر می گیرد:

در هر دو حالت، هم تیمی ها با هم کار می کنند و مهارت ها و توانایی ها، نقاط قوت، رقص و هماهنگی خود را به نمایش می گذارند. در جشنواره ژیمناستیک، برای خلق یک نمایش بی نظیر و مهیج برای تماشاگران، از وسایل و لباس های خاصی استفاده می شود. ژیمناستیک گروهی، جهت انجام یک تجربه ی رقابتی، ساختار و قوانین بیشتری دارد. یک تیم ژیمناستیک متشکل از 6 تا 16 ژیمناست می باشد. آنها در دو مسابقه با هم رقابت می کنند (پرش و زمینی گروهی). ژیمناستیک زمینی، یک ورزش زمینیِ گروهی می باشد که نیاز به انجام عناصر خاصی دارد. مسابقه ی پرش گروهی متشکل از غلت زدن و پرش از خرک و مینی ترامپولین می باشد. برای این رقابت ها سطوح 7-1 وجود دارند.

انواع ژیمناستیک فور آل

ژیمناستیک فورآل برای همه سنین و همه سطوح توانایی مناسب است و هر کس مطابق با توانمندی اش در فعالیت های گروهی ژیمناستیک شرکت می کند.

چه کسی می تواند در “ژیمناستیک برای همه” شرکت کند؟

به دلیل گسترده بودن ژیمناستیک برای همه، پاسخ های زیادی می توان به این سؤال داد که در اینجا به چند مورد از آنها می پردازیم.

Gym for all

GFA

ژیمناستیک فورآل چه مزایایی دارد؟

فرصت ها و مزایای مختلفی برای ورزشکاران از طریق شرکت در ژیمناستیک فورآل فراهم می باشد که عبارتند از:

مزایای ژیمناستیک برای همه

تجهیزات مورد نیاز

ژیمناستیک فور آل تجهیزات کمی نیاز دارد که بسیاری از آنها در باشگاه های ژیمناستیک یافت می شوند. زیراندازها (مت های) و یا کفپوش های فومی به اندازه ی یک پیست فنری، برای تمرین قابل قبول می باشند. دیگر تجهیزات سودمند شامل مینی ترامپولین ها، صفحه های فنری، خرک و میله های تعادل می باشند. یک دستگاه پخش کننده ی  CD، کرونومتر و سیستم انتخاب موسیقی نیز مورد نیاز خواهد بود.

باشگاه ورزش کودکان اسپین | ژیمناستیک تخصصی | ژیمناستیک نمایشی | ایروبیک | اسکیت

🚗 آدرس: خیابان ولیعصر | بالاتر از زعفرانیه | خیابان یکتا | نبش فهمیده

☎️ شماره تماس شعبه : ۲۲۷۵۹۶۸۱  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *