تی ار ایکس برای چی خوبه؟

تمرینات ورزش تی آر ایکس با استفاده از وزن بدن انجام شده و نسبت به دیگر ورزش های تناسب اندام، نتایجی بهتر را در زمانی کوتاه تر به فرد هدیه می دهند.

مزایای تی آر ایکس نسبت به سایر ورزش ها

  • تی ار ایکس برای همه افراد بوده و به سطح تناسب اندام شما بستگی ندارد.
  • متنوع بوده و شما را خسته نخواهد کرد.
  • سوزاندن کالری بیشتر
  • تقویت عضلات میانی بدن
  • خطر کمتر از نظر آسیب دیدن نسبت به تمرین با وزنه
  • عضله سازی بیشتر
  • عدم نیاز به مکانی خاص
  • فعالیت بیشتر در زمان کمتر
  • تقویت استقامت فرد در حرکت پلانک
بعد از ورزش تی ار ایکس چه بخوریم؟

تی آر ایکس، برای چی خوبه؟

تی آر ایکس ورزشی برای همه افراد بوده و به سطح تناسب اندام فرد بستگی ندارد. یک نکته مثبت در این تمرینات امکان ایجاد تغییرات در هر تمرین بوده تا افراد از سطح تازه کار تا پیشرفته قادر به انجام آن باشند. گاهی اوقات دیدن بند های مقاومتی و تصور تحمل وزن بدن یا آویزان شدن می تواند برای افراد ترسناک باشد. ورزشکاران باید بدانند که شدت تمرینات قابل تغییر هستند.

برای مثال، تمرین آویزان شدن ابتدا در حالت ایستاده انجام شده و به تدریج بر شدت آن افزوده می شود. در ورزش های دیگر، افراد دائم تلاش می کنند تا بر تعداد حرکات یا سنگینی وزنه های خود اضافه کنند. این در حالی است که در ورزش تی آر ایکس، تنها اندکی تغییر در نحوه ایستادن بدن کافی است تا سختی تمرین چندین برابر شود.

1_ تقویت عضلات میانه شکم به کمک تی آر ایکس

در ورزش تی آر ایکس، عضلات میانی شکم همواره در حال تقویت و تمرین هستند. همچنین، تحقیقات نشان داده اند که عضلات شکمی در این ورزش فعالیت بیشتری را تجربه می کنند. ورزش تی آر ایکس روشی عالی برای داشتن یک شکم شش تکه و رویایی است.

2_ تنوع و بهبود تمرینات به مرور زمان

تمرینات تی آر ایکس بسیار متنوع بوده و هر کدام دارای شدت های متفاوتی است که افراد هیچ گاه احساس خستگی نمی کنند. با کمک این تغییرات و تنوع زیاد، همواره روش جدیدی برای به چالش کشیدن شما وجود داشته و تکراری شدن تمرینات معنایی ندارد. طول بند های تی آر ایکس همچون نحوه قرار گیری بدن در حین تمرین قابل تغییر است. افراد با کمک این دو عنصر می توانند شدت تمرینات را کاهش یا افزایش دهند.

3_ تمرینات کم خطر

تمرینات تی آر ایکس علاوه بر اینکه از مزایای تمرینات سنتی بهره مند هستند، در مقایسه با آن ها خطر کمتری را به همراه دارند. احتمال آسیب دیدن در این ورزش نسبت به تمرین با وزنه کمتر بوده و فشار کمتری بر مفاصل وارد می شود.

در ورزش تی آر ایکس، افراد علاوه بر تقویت قدرت بدنی، تحرک و انعطاف پذیری بیشتری را تجربه می کنند. بنابراین، افرادی که به فکر یک روتین ورزشی جدید هستند، می توانند تی آر ایکس را به عنوان یک گزینه فوق العاده در نظر گیرند.

4_ عضله سازی با تمرینات تی آر ایکس

عضله سازی، یکی دیگر از مزایای چندگانه ورزش تی آر ایکس به شمار می رود. تحقیقات نشان داده اند که میزان ترشح هورمون رشد در حین و پس از تمرینات تی آر ایکس همچون دیگر ورزش ها بوده و میزان عضله سازی در این موارد یکسان است.

بنابراین، افراد به جای تمرینات سنتی می توانند همان توده و حجم عضلانی را با استفاده از تمرینات این ورزش به دست آورند. تمرینات تی آر ایکس عضلات فرد را به گونه ای تقویت می کنند که هرگز پیش از آن تقویت نشده و با ایجاد فشار اندک بر مفاصل، خطر آسیب دیدن را به حداقل می رسانند.

5_ کالری سوزی بیشتر با تی آر ایکس

افراد در ورزش تی آر ایکس در مدت زمانی یکسان، کالری سوزی بیشتری را نسبت به ورزش های دیگر تجربه کرده و زود تر به نتایج و تناسب اندام دلخواه خود دست می یابند. طبق تحقیقات انجام شده، نسبت ترشح هورمون تستوسترون به کورتیزول در این ورزش بیشتر بوده و تنها پس از یک جلسه تمرینی می توان افزایش رشد عضلانی و سرعت کالری سوزی را تجربه کرد.

6_ کسب نتایج بیشتر در زمان کمتر

برای افرادی که زمان محدودی دارند، تی آر ایکس یک گزینه بی نظیر است. این ورزش در مقایسه با ورزش های تناسب اندام سنتی می تواند در مدت زمانی کمتر، نتایجی مشابه را به فرد هدیه دهد. تمرینات تی آر ایکس بر افزایش قدرت، تعادل، انعطاف پذیری و پایداری بخش میانی بدن تمرکز دارند. در زندگی امروزه که زمان بسیار با ارزش و کمیاب است، بهتر است ورزشی انتخاب کنیم که زمان کمتری نیاز دارد.

7_ یادگیری بهترین شیوه حرکت پلانک

در نهایت، یکی از بهترین مزایای ورزش تی آر ایکس توانایی فرد در انجام حرکت پلانک به شیوه ای فوق العاده است. تمرین با بند های مقاومتی علاوه بر تقویت بازو ها، ناحیه میانی بدن و شکم را نیز درگیر و تقویت می کند. بسیاری از تمرینات و حرکات با حالت پلانک شروع شده یا پایان می یابند. این ورزش، تمرینی مناسب برای کل بدن به شمار می رود.

باشگاه ورزشی کودکان اسپین | ژیمناستیک تخصصی | ژیمناستیک ریتمیک | ایروبیک | تغذیه کودکان

 شماره تماس شعبه : 09129171854

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

سایر موضوعات

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما بزودی از طریق  ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم

محبوب ترین مقالات اسپین کلاب

وارد حساب کاربری خود شوید

یا ورود با
[theme-my-login]

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام

وارد حساب کاربری خود شوید

یا ورود با
[theme-my-login action="register"]

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام

جهت دریافت مشاوره رایگان شماره خود را وارد کنید.

پرسش از دکتر