مزایای ژیمناستیک ریتمیک برای دختران

گاهی سوال پرسیده می شود که ژیمناستیک دخترانه به چه معناست و منظور از حرکات ژیمناستیک دخترانه چیست؟ اگر صاحب دختر هستید و میخواهید فرزندتان از همان کودکی بسیاری از مهارت های فردی و اجتماعی را بیاموزد، پس با ما همراه شوید تا شما را با مزایای ژیمناستیک ریتمیک برای دختران آشنا کنیم.

شاید فکر کنید که شروع ژیمناستیک ریتمیک برای دختران خردسال خیلی زود باشد؛ اما این نوع تفکر اشتباه است. این ورزش هیچ گونه محدودیتی برای آغاز ندارد! هر چه زودتر شروع به کار کنید، زمان بیشتری برای توسعه جنبه های مختلف در ژیمناستیک کاران مانند: تعادل، انعطاف، هماهنگی و قدرت خواهید داشت.

ژیمناستیک ریتمیک دختران

کودکانی که در سنین پایین، ژیمناستیک ریتمیک را شروع می کنند، مجموعه ای از فرصت های منحصر به فرد را برای بهبود کیفیت زندگی به دست می آورند و شروع خوبی خواهند داشت. 

ژیمناستیک ریتمیک به فرزندتان چه امکانی می دهد؟

قوی تر شدن

شرکت در ژیمناستیک ریتمیک برای دختران به توصیه هایی که توسط انجمن قلب آمریكا، مبنی بر داشتن فعالیت بدنی 60 دقیقه در روز پاسخ مثبت می دهد. در مراحل اولیه تمرین، توجه زیادی به استحکام کل بدن از طریق تمرینات پایه ای صورت می گیرد.

اولین سال های آموزش شامل انواع مختلفی از تمرینات برای توسعه قدرت، انعطاف پذیری، تعادل و هماهنگی است که به انجام حالت های درست کمک می کند، ماهیچه ها را قوی تر کرده و عملکرد حرکتی را بهبود می بخشد. کودکی که در کلاس های ژیمناستیک ریتمیک شرکت می کند، انعطاف پذیر، قوی و محکم رشد می کند. با توجه به تمرینات فیزیکی منظم و عادات سالم زندگی، ژیمناست های ریتمیک نسبت به همسالانشان کمتر مستعد ابتلا به بیماری خواهند بود.

افزایش اعتماد به نفس

ژیمناستیک ریتمیک برای دختران شامل حرکات بدنی، چابکی، انعطاف پذیری و تعادل است. به این ترتیب، ژیمناستیک ریتمیک به دختران کمک می کند تا با اطمینان و با شکوه حرکت کنند.

افزایش اعتماد به نفس در کودکان

با آوردن دختر خود به کلاس های ژیمناستیک ریتمیک کودکان می توانید به او کمک کنید که از انحرافات دوره نوجوانی دور بماندو عزت نفس او افزایش پیدا کند. دختران از طریق ژیمناستیک، ظرافت و زیبایی منحصر به فردی را بدست می آورند.

بهبود مهارت های اجتماعی

مهارت های اجتماعی مهم مانند انجام کار گروهی و احترام به بالاترها از دیگر مزایای ژیمناستیک ریتمیک برای دختران است. نیاز به تعامل با هم گروهی های خود، حضور افراد غریبه در کلاس ها و نیاز به مشارکت عمومی در سازگاری اجتماعی کودکان نقش چشمگیری خواهد داشت.

والدین یک ژیمناست دیگر نباید نگران باشند که او در یک محیط نا آشنا خجالت بکشد یا از شرایط جدید واهمه داشته باشد چرا که در ژیمناستیک ریتمیک، کودک نحوه ی رویارویی با تمامی این ویژگی ها را خواهد آموخت.

ایجاد خلاقیت

ماهیت ژیمناستیک ریتمیک برای دختران در واقع بیان خود است. ژیمناستیک ریتمیک ترکیبی از ورزش، رقص و هنر است. هیچ یک از تمرین ها در ژیمناستیک ریتمیک مانند دیگری نیست. ژیمناستیک ریتمیک برای دختران خلاقیت را تشویق می کند تا ژیمناست را قادر سازد خود را با یک روش منحصر به فرد بیان کند.

خلاقیت در کودکان

ژیمناستیک ریتمیک این امکان را برای دختران شما فراهم می کند تا در دوره های مختلف زندگی خود، احساسات و هیجانات خود را به صورت خلاقانه بیان کنند.

تمرین عادت های خوب

 شروع ژیمناستیک در سنین کودکی کمک می کند تا فرزندتان شیوه ای سالم در زندگی خود پیش گیرد و از همان ابتدا عادت ها و مهارت های خوب را در خود ایجاد نماید. مهارت های ژیمناستیک ریتمیک به طور منحصر به فردی قابل انتقال است و کودک را برای مشارکت بیشتر در سایر فعالیت های ورزشی آماده می کند.

درگیر شدن با ژیمناستیک ریتمیک برای دختران در همان سال های اول زندگی، باعث تشویق شیوه زندگی سالم از جمله فعالیت بدنی منظم و داشتن یک رژیم غذایی متعادل خواهد شد.

موفقیت

یک کودک، از سنین اولیه که به سختی کار  کرده و با نظم و کار سخت خو گرفته است، قطعا در آینده به فردی سخت کوش و منظم تبدیل می شود. قدرت اراده، صبر و استقلال، این ها ویژگی هایی هستند که احتمالا در یک کودک که با ژیمناستیک ریتمیک آشناست، یافت می شود. ژیمناست ریتمیک به کودکان شما عدم تسیلم شدن را می آموزد و به آن ها کمک می کند تا در دیگر حوزه های زندگی خود نیز موفق باشند.

باشگاه ورزشی ژیمناستیک ریتمیک و اسکیت نمایشی اسپین

باشگاه ورزشی کودکان اسپین | ژیمناستیک تخصصی | ژیمناستیک ریتمیک | ایروبیک | تغذیه کودکان

 شماره تماس شعبه : 09129171854

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

سایر موضوعات

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما بزودی از طریق  ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مهشید شنبه ۱۹ مرداد ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  لطفا آدرس شعبه اکباتان و هزینه هر ترم ژیمناستیک ریتمیک؟ ممنون
  1. تصویر کاربر مربی اسپین شنبه ۱۹ مرداد ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام آدرس شعب و هزینه ها رو توی سایت میتونید ببینید.

 • تصویر کاربر امیر شنبه ۱۶ تیر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  آیا پس از اتمام دوره هنرجویان مدرک دریافت میکنند؟
  1. تصویر کاربر مربی اسپین شنبه ۱۶ تیر ۹۷( 5 سال پیش)
   بله، هنرجویان پس از اتمام هر دوره معرفی میشونر برای امتحان ورودی مرحله بعد و در صورت قبول شدن مدروی دریافت میکنند. مدرسه باله اسپین طبق متود بین‌المللی و به روز رویال آکادمی انگلیس تدریس میکند و در صورت مهاجرت هنرجویان میتوانند از همان سطح فعلی خود خارج از کشور این ورزش را ادامه بدهند.
درحال دریافت اطلاعات

محبوب ترین مقالات اسپین کلاب

پرسش از دکتر