9 مورد از مزایای ژیمناستیک ریتمیک

ژیمناستیک ریتمیک و حرکات مهیج آن بدون در نظر گرفتن سن و سال همچنان طرفداران خاص خود را دارد. شاید عجیب باشد اما مزایای ژیمناستیک ریتمیک فراتر از چیزی است که به آن فکر می کنید. اگر به دنبال یک ورزش هستید که علاوه بر فواید جسمانی به لحاظ روحی و فکری هم برایتان مفید باشد، باید ژیمناستیک ریتمیک را امتحان کنید. 

در این مقاله ما 9 مورد از مزایای ژیمناستیک ریتمیک را آورده ایم تا بتواند فارغ از سنتان یک شانس به ژیمناستیک ریتمیک به عنوان یک ورزش مناسب برای همه ی سنین بدهد.

ژیمناستیک ریتمیک

فواید ژیمناستیک

ژیمناستیک برای بزرگسالان مناسب است

در رابطه با فواید ژیمناستیک برای بزرگسالان باید گفت که با توجه به اینکه ژیمناست های نخبه، اغلب در نوجوانی رقابت می کنند و در 20 سالگی بازنشسته می شوند، ممکن است ژیمناستیک یک ورزش برای جوانان به نظر برسد، اما واقعاً برای همه است.

اگر در بزرگسالی وارد ژیمناستیک شوید، به احتمال زیاد همانند دوران کودکی پیشرفت نمی کنید، اما همچنان می توانید قدرت، انعطاف پذیری، تعادل و استقامت خود را بهبود بخشید. بسته به تمرکز خود، می توانید یک برنامه سنتی را انتخاب کنید که شامل همه رویدادها یا یک برنامه کوچک است که فقط از زمین و ترامپولین استفاده می کند.

سلامتی و تناسب اندام 

ژیمناستیک ریتمیک به دلیل حرکات نرم و روان این ورزش، به راحتی می تواند قدرتش را برای بهبود سلامتی و تناسب اندام به شما نشان دهد. در حقیقت، با انجام این ورزش، قدرت عضلانی، انعطاف و هماهنگی دست و چشم می تواند بهبود یابد. علاوه بر این، از طریق این حرکات شما می توانید ضربان قلب خود را افزایش دهید که برای سلامت قلب و عروق بسیار مفید است.

مزایای ژیمناستیک ریتمیک به عنوان عاملی موثر در تناسب اندام شما نیز کارساز است. زمانی که شما اندامی متناسب داشته باشید، توانایی بدن شما در برابر بیماری هایی نظیر دیابت و بیماری های قلبی  نیز افزایش پیدا می کند.

انتقال مهارت

یکی از بهترین مزایای ژیمناستیک ریتمیک این است که تمامی بدن را درگیر می کند. با هر حرکت، ذهن شما با بدن هماهنگ است. هماهنگی، تعادل و دقتی که شما می آموزید، می تواند برای دیگر فعالیت های ورزشی استفاده شود.در نتیجه، شما می توانید انتظار افزایش سطح مهارت خود را به هنگام انجام یک ورزش دیگر نیز داشته باشید.

به بیان ساده، ژیمناستیک ریتمیک به شما کمک می کند تا مهارت های خود را  تصحیح نمایید. در نتیجه تاثیرگذاری بیشتری در دیگر فعالیت ها و ورزش هایی که از انجام آنها لذت می برید، خواهید داشت.

افزایش اعتماد به نفس

اگر با اعتماد به نفس و عزت نفس خود مشکل دارید، افزایش اعتماد به نفس می تواند به عنوان یکی از مزایای ژیمناستیک ریتمیک به شما کمک کند. یکی از چیزهایی که باید توجه داشته باشید این است که صرف نظر از سن و توانایی شما، مهارت های مورد نیاز در این ورزش را به آسانی می توانید فرا گیرید. حتی یک تلنگر کوچک از مچ دست یک الگوی جذاب از حرکت روبان ایجاد خواهد کرد.

بنابراین، شما هم می توانید احساس خوبی داشته باشید و به خودتان افتخار کنید. وقتی تکنیک را به کار می برید مطمئنا احساس خوشحالی و اعتماد به نفس خواهید داشت. این ورزش شروع بسیار خوبی برای همگان است.

مراحل ژیمناستیک ریتمیک

مهارت های اجتماعی

توسعه مهارت های اجتماعی، به عنوان یکی از مزایای ژیمناستیک ریتمیک، می تواند به شما در برقراری ارتباط با اطرافیان کمک کند. این ورزش شامل تعامل اجتماعی و حرکات گروهی است. برای ایجاد یک ترکیب، گام برداری زیبا روی زمین، باید با همکاران گروه خود صحبت کنید و در مورد ترتیبی که می خواهید دنبال کنید، تصمیم بگیرید.

این تعاملات روزانه به شما کمک می کند تا با افراد مختلف تعامل داشته باشید، در نتیجه در زندگی اجتماعی و شخصی خود نیز به راحتی می توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید.

تعیین هدف

ژیمناستیک ریتمیک می تواند به افزایش تمرکز در تعیین هدف شما کمک کند. بهتر است به یاد داشته باشید که برای موفقیت در زندگی مهم است که بدانید چگونه می توانید اهداف خود را تعیین کرده و اقدامات درست را برای رسیدن به هدف، انجام دهید.

در ژیمناستیک ریتمیک شما به تنهایی یا به کمک دوستانتان یک سری حرکات طراحی می کنید و برای رسیدن به اجرای درست آنها برنامه ریزی می کنید. قطعا اجرای حرکات به بهترین شکل ممکن، هدف نهایی شما خواهد بود. بنابراین به کمک این ورزش، هدفمند بودن و تلاش برای رسیدن به هدف را تمرین خواهید کرد.

افزایش قدرت ذهنی

همان طور که قبلا ذکر شد، با ژیمناستیک، ذهن شما با حرکت بدن هماهنگ می شود. این ورزش یک محرک حساس و بسیار خوب است که شما را در یادگیری فعال درگیر خواهد کرد. بر طبق یک مطالعه در سال 2001 توسط وزارت آموزش و پرورش کالیفرنیا، بچه های فعال به لحاظ جسمی بر دوستان غیر فعال خود تاثیر می گذارند.

مطالعات بیشتری در استرالیا و هنگ کنگ انجام شد و نتیجه این شد که درگیر شدن در ورزشی مانند ژیمناستیک ریتمیک می تواند ظرفیت یادگیری و حافظه فرد را افزایش دهد. علاوه بر این، تکرار، تعادل و هماهنگی که همگی برای این ورزش مورد نیاز است، به عنوان بهبود دهنده قوه ادراک فردی نیز شناخته شده است.

ژیمناستیک ریتمیک دختران

طراحی و خلاقیت

از آنجایی که ژیمناستیک ریتمیک به عنوان یک ورزش هنری در نظر گرفته می شود، بنابراین خلاقیت را افزایش می دهد. پس، افزایش خلاقیت در انجام کارهای روزانه می تواند به عنوان یکی از مزایای ژیمناستیک ریتمیک شمرده شود. در این رشته، شما تشویق به ایجاد روش گام برداری خواهید شد تا بیننده از موضوع و مفهوم حرکات شما لذت ببرد.

پویایی و نشاط

یکی دیگر از مزایای ژیمناستیک ریتمیک، نشاط و سرزندگی آن است. در ژیمناستیک ریتمیک، ترکیب گام برداری روی زمین (flour routines) با موسیقی مخصوص ژیمناستیک انجام می شود. برای هر حرکت، یک قطعه موسیقی مخصوص وجود دارد. انجام حرکات ژیمناستیک ریتمیک به همراه موسیقی می تواند شادی و نشاط را برای شما به ارمغان آورد و روح شما را برای ساعت ها از خاطرات بد و مشکلات روزانه دور نگه دارد.

بدون محدودیت سنی

اگر احساس می کنید که ژیمناستیک ریتمیک برای شما ساخته نشده است، با نگاهی به مزایای ژیمناستیک ریتمیک دوباره به این موضوع فکر کنید. این ورزش تنها برای کودکان نیست. در حقیقت، دنباله ای از تکنیک های حرکتی است که به راحتی می تواند توسط افرادی که حتی دهه 50 زندگی خود را می گذرانند نیز انجام شود. اتفاقا حرکات روان و آرام برای افراد مسن تر خیلی لذت بخش تر خواهد بود.

این موارد فقط بعضی از مزایای ژیمناستیک ریتمیک بود. اگر می خواهید یک فعالیت سرگرم کننده و جذاب داشته باشید، به شما پیشنهاد می کنیم که ژیمناستیک ریتمیک را در برنامه زندگی خود قرار دهید.

باشگاه ورزشی کودکان اسپین | ژیمناستیک تخصصی | ژیمناستیک ریتمیک | ایروبیک | تغذیه کودکان

 شماره تماس شعبه : 09129171854

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

سایر موضوعات

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما بزودی از طریق  ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ملیکا شنبه ۱۹ مرداد ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام. من 24 سالمه ، علاقه زیادی به شروع این رشته دارم. مجموعه شما اموزش برا این سن هم داره؟
  قدم 156 و وزنم 46 هست. رشته trx هم کار میکنم
  1. تصویر کاربر مربی اسپین شنبه ۱۹ مرداد ۹۸( 4 سال پیش)

   بله لطفا با ما تماس بگیرید
   ما کلاسهای مختص بزرگسالان هم برگزار میکنیم

 • تصویر کاربر مریم شنبه ۱۹ مرداد ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  من تنها نگرانیم اینه که با زود شروع کردن ژیمناستیک قد دخترم که ۳ سالشه کوتاه بمونه.آیا این طوریه؟
  و اینکه آیا میشه دوره رو طوری ثبت نام کنم که هم خودم هم دخترم همزمان آموزش ببینیم.؟ چون شاغلم این طوری خیلی خوب میشه.
  1. تصویر کاربر مربی اسپین شنبه ۱۹ مرداد ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام
   این رشته به هیچ وجه باعث کوتاهی قد در اینده نخواهد شد متاستفانه این یک نگرش غلط در جامعه است که با مطالعه و تحقیق علمی به نتیجه عکس ان خواهید رسید
   ما کلاسهای مادر و کودک به صورت همزمان هم برگزار میکنیم

 • تصویر کاربر کیوان دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 81 مشاهده پرسش
  من ۲۹ ساله و مذکر هستم و علاقه به RG دارم, ایا برایم کلاسی وجود دارد؟
  1. تصویر کاربر مربی اسپین دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام خیر کلاس RG نداریم

درحال دریافت اطلاعات

محبوب ترین مقالات اسپین کلاب

وارد حساب کاربری خود شوید

یا ورود با
[theme-my-login]

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام

وارد حساب کاربری خود شوید

یا ورود با
[theme-my-login action="register"]

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام

جهت دریافت مشاوره رایگان شماره خود را وارد کنید.

پرسش از دکتر