باشگاههای زنجیره ای ژیمناستیک و باله اسپین

رژیم غذایی ورزشکاران

رژیم غذایی ورزشکاران در اسکیت نمایشی

در این مقاله مطالعه می‌کنید

اسکیت نمایشی همانند دیگر ورزش ها مستلزم فعالیت، تمرین های دشوار و ویژه ای است. بنابراین وجود یک برنامه رژیم غذایی سالم، متعادل و سخت به همراه انجام فعالیت فیزیکی در موفقیت فرد بسیار حائز اهمیت است. غذای اسکیت چیست؟ در این مقاله بهترین غذا ها برای ورزش اسکیت را به شما معرفی خواهیم کرد.

تاثیر رژیم غذایی در ورزش

بنا به گفته اِلن آلبرتسون، مربی و متخصص تغذیه و سلامت، مصرف برخی غذاهای خاص طی روز می ‌تواند به بیشینه سازی تمرینات کمک کند. علاوه بر غذا خوردن صحیح، نوشیدن حداقل هشت لیوان آب طی روز یا نوشیدنی های ورزشی بدون شکر در برنامه رژیم غذایی ورزشکاران در رشته اسکیت توصیه می ‌شود.

۱-نقش صبحانه در برنامه غذایی ورزش اسکیت

صبحانه باید مختصر، ساده، مغذی و سرشار از فیبر باشد. بسیاری از رژیم های غذایی فاقد دو ماده مغذی فیبر و کلسیم هستند؛ هرچند این دو ماده برای ورزشکاران بسیار ضروری است. غلات دارای فیبر بالا به همراه شیر کم چرب و میوه از قبیل سیب و پرتقال نیاز غذایی ورزشکار را در صبح تأمین می‌ کند.

علاوه بر این، آبمیوه خالص و طبیعی برای جذب ویتامین در برنامه رژیم غذایی ورزشکاران توصیه می ‌شود.مصرف ماست و میوه به عنوان میان وعده صبح نیز باعث بالا نگه داشتن سطح انرژی تا قبل زمان ناهار می ‌شود.

صبحانه برای رژیم غذایی ورزشکاران

۲- عصرانه در برنامه رژیم غذایی اسکیت

سوپ سبزیجات دارای حبوبات و ساندویچ کباب ترکی به همراه سبزیجاتی از قبیل کاهو، خیار شور و گوجه، باعث تأمین پروتئین مورد نیاز ورزشکار در هنگام بعد از ظهر می ‌شود.

استفاده از چاشنی هایی مانند سس خردل به جای سس مایونز در برنامه رژیم غذایی ورزشکاران باعث کاهش چربی های ناسالم می ‌شود. هویج و مقداری کلوچه تهیه شده از آرد جو و شکر اندک در وعده ناهار، انرژی کافی برای ورزشکار را فراهم می‌ کند.

مصرف اندکی کلسیم بیشتر و میوه بین زمان ناهار و شام برای ورزشکارانی که تمرینات خود را هنگام بعد از ظهر انجام می ‌دهند، به شدت توصیه می ‌شود. انگور، مقداری پنیر به همراه کراکر گندم موجب تقویت تمرینات عصرگاهی می ‌شود.

۳- شام در برنامه رژیم غذایی ورزشکاران

برای وعده شام در یک روز پر تمرین باید از گوشت کم چرب و پروتئین ‌های تقویت کننده عضلات که دارای چربی اشباع اندکی هستند، استفاده کرد. برای این منظور، سینه مرغ بدون پوست یا گوشت چرخ کرده بوقلمون و سیب زمینی پخته شده، انتخاب بسیار مناسبی هستند. سیب زمینی همراه با پوست و سبزی های سبز مانند اسفناج نیز از آهن بالایی برخوردار هستند.

باشگاه ورزشی ژیمناستیک ریتمیک و اسکیت نمایشی اسپین

جدید ترین مقالات ما