10 مورد از فواید ژیمناستیک برای کودکان

شاید این سؤال برایتان پیش آمده باشد که ژیمناستیک چه فایده ای برای کودک من دارد؟ ژیمناستیک نیز مانند دیگر ورزش ها فواید بسیاری برای سلامتی دارد. در این مقاله به 10 مورد از فواید ژیمناستیک برای کودکان اشاره می کنیم. باشگاه ژیمناستیک اسپین، یک مقصد حرفه ای برای کودکان از تمام سنین می باشد.

مهم نیست که کودک شما با هدف شرکت در المپیک، تحصیل در رشته های ورزشی و داشتن بدن سالم و یا صرفا سرگرمی به ما مراجعه کند، ما تمام تمرکز خود را روی تک تک کودکان می گذاریم تا تبدیل به یک ژیمناست حرفه ای بشوند.

فواید ژیمناستیک برای کودکان چیست؟

1. هماهنگی و انعطاف پذیری

هماهنگی و انعطاف پذیری، دلیل اصلی این است که بسیاری از والدین به این رشته برای فرزندان خود علاقه مندند. بسیاری از اوقات، کودکان به عنوان یک ورزش تکمیلی در کنار رقص یا سایر ورزش ها در کلاس های ژیمناستیک شرکت می کنند. کسی که از کودکی آموزش ژیمناستیک دیده باشد، هماهنگی و انعطاف پذیری را در ادامه ی سال های تحصیلی، یا حتی بزرگسالی نیز حفظ می کند.

هماهنگی و انعطاف پذیری در ژیمناستیک

2. ساخت توانایی های اجتماعی و روحیه ورزشکاری

از آنجایی که ژیمناستیک یک ورزش انفرادی در یک محیط گروهی است، کودکان، رفتارهای ورزشکاری سالم را یاد می گیرند. ژیمناست ها به یکدیگر روحیه داده، در محیط سالم رقابت کرده، و می بینند که سایر ژیمناست ها نیز به سخت کوشی خودشان هستند. آنها اهداف مشابهی را دنبال کرده، همدیگر را تشویق می کنند، و این دستاوردها را با هم جشن می گیرند.

3. یادگیری الگوی صحیح حرکت کردن

یادگیری حرکت کردن از پایه، در خردسالانی که در کلاس های ژیمناستیک شرکت می کنند، تأثیر زیادی روی رشد آنها دارد. آنها نه تنها با الگوهای حرکتی آشنا شده و چابکی بالایی در آنها شکل می گیرد، بلکه آنها هنر حرکت های زیبا را می آموزند. این موارد در سنین بالاتر به خوبی خود را نشان می دهند، اما مهم تر از آن، داشتن بدنی سالم تر است. صاف و محکم ایستادن، حتی ممکن است در آینده ی شغلی آنها مؤثر باشد.

مزایای ژیمناستیک برای کودکان

4. انضباط، گوش دادن و عزم راسخ

برای داشتن نظم در زندگی باید گوش دادن و اجرای دستورات را به خوبی یاد گرفت. این امر باعث می شود تمایل بیشتری به یادگیری، و عزم راسخی برای رسیدن به قله های ترقی داشته باشند. این دستاوردها را هم در ژیمناستیک، و هم در زندگی عادی به کمک این ورزش، بدست می آورید. ما به کودکان شما کمک می کنیم که در سنین بزرگسالی فردی سخت کوش، منظم و دارای رفتارهای مثبت شود.

5. اعتماد به نفس

ژیمناستیک، به کودکان در ساختن اعتماد به نفسی بالا کمک می کند. فارغ از اینکه کودک شما برای داشتن بدنی بهتر در کلاس شرکت کند، یا برای این که یک ژیمناست حرفه ای شود، ساعت های مداوم تمرین می کند. با این ورزش اعتماد به نفس بالایی در او شکل خواهد گرفت. دستاوردهای کوچک هفتگی و یا قهرمانی ها، برای کودکانی که حرفه ای ورزش را دنبال می کنند، اعتماد به نفس بالایی ایجاد می کند. مربی های ما، به خوبی به این موارد واقف بوده، و به آنها اهمیت می دهند.

6. هدف گذاری

هدف گذاری در زندگی روزانه بسیار مهم است. کلاس ژیمناستیک کودکان کمک می کند که هر فرد با مفهوم هدف گذاری بزرگ یا کوچک آشنا شده، و به طور مداوم در راستای آن تلاش کند. هدف گذاری و داشتن چشم انداز مناسب به آینده، به فرد در داشتن استرس و اضطراب کمتر کمک می کند.

تلاش برای رسیدن به اهداف جسمانی، تبدیل به تلاش به رسیدن به اهداف در زندگی مثل بهبود شرایط تحصیلی، شرکت موفق در فعالیت های متفرقه و تلاش سخت تر برای رسیدن به دانشگاه، و شغل مناسب، می شود.

7. قدرت بدنی

یکی از اصلی ترین فواید متفرقه ی ژیمناستیک، قدرت است. ممکن است هدف بسیاری از افراد از شرکت در کلاس های آموزش ژیمناستیک افزایش قدرت بدنی نباشد. این افراد زمانی که در طی کلاس ها و سطوح ژیمناستیک قدرت بیشتری در بدن خود احساس می کنند، شگفت زده می شوند.  

افزایش قدرت بدنی با ژیمناستیک

8. فنون مورد استفاده در سایر ورزش ها

قدرت، هماهنگی و انعطاف پذیری، همگی از مواردی است که به کودک شما در سایر ورزش ها کمک می کند. اما موارد دیگری مثل قدرت تصمیم گیری و حرکات سریع، و هدف گذاری آنی در حال رقابت، نیز در این گروه قرار می گیرند. ژیمناستیک، در بین تمام ورزش های دیگر، در این مورد بسیار مؤثر است.

9. تاثیر مثبت بر سلامتی

فواید بلند مدت سلامتی که در پی تمرین مداوم ژیمناستیک شکل می گیرد، بسیار چشم گیر هستند. مثل مورد ذکر شده در مورد قدرت بدنی که به رشد بدن هم کمک می کند. ژیمناستیک به داشتن وزنی سالم کمک کرده، گردش خون را بهبود بخشیده، و فضای سالم برای رشد بدن را فراهم می کند.

تاثیر مثبت ژیمناستیک بر سلامتی

10. سرگرمی

و در نهایت، ژیمناستیک بسیار سرگرم کننده است! ژیمناستیک سرگرم کننده، خلاقانه، و راهی فوق العاده برای گذراندن وقت با شاگردان دیگر می باشد. باشگاه اسپین، با فعالیت های هیجان انگیز، در زمان کلاس، و زمان استراحت، مکانی بسیار مفرح را برای کودک شما فراهم خواهد کرد.

باشگاه ورزشی کودکان اسپین | ژیمناستیک تخصصی | ژیمناستیک ریتمیک | ایروبیک | تغذیه کودکان

  خیابان ولیعصر | بالاتر از زعفرانیه | خیابان یکتا | نبش فهمیده

 شماره تماس شعبه : ۲۲۷۵۹۶۸۱

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

[hamyar_faq]

محبوب ترین مقالات اسپین کلاب

Group 180

متن سربرگ خود را وارد کنید

شما می توانید اسپین را در اینستاگرام با آی دی ESPINCLUB@ دنبال کنید

Group 180

وارد حساب کاربری خود شوید

یا ورود با

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام

وارد حساب کاربری خود شوید

یا ورود با

تأیید نام‌نویسی به شما ایمیل خواهد شد.

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام

تماس با ما