بدنسازی کودک

  پاسخ به سوالات: ۰۹۱۲۹۱۷۱۸۵۴  

جستجوی کلمات

افزایش قدرت عضلات، استخوان ها و مفاصل و آمادگی قلبی و عروقی از یک سو و شرکت در فعالیت های ورزشی و جسمانی در سنین بالاتر مهم ترین ویژگی کلاس های بدنسازی کودکان می باشد. به عنوان پدر و مادر مهم ترین وظیفه ما روشن کردن مسیر آینده کودکانمان هست و چه مسیری بهتر از خو گرفتن با ورزش از کودکی، چرا که با جلوگیری کردن از اضافه وزن و بیماری های به طبع آن اعتماد به نفس و موفقیت در زندگی را برای کودک در بزرگسالی به ارمغان می آورد.
متاسفانه رشد روزافزون آمار چاقی و همچنین بلای خانمان سوز اعتیاد، تبدیل ورزش به یک عادت را جز وظایف پدر و مادرها می کند، قسمت حساس تر ماجرا این است که اگر این جریان توسط متخصصین این امر صورت نگیرد ممکن است کودک دلبند شما در تمام عمر از ورزش متنفر شود. پس بایستی در بالاترین سطح از استاندارد، تمرینات به شکلی خلاقانه و لذتبخش باشد تا باعث ایجاد انگیزه در آنها شود و به عنوان مهمترین عامل ایمنی کامل در تمرینات هم رعایت شود.

 

 

 

بدنسازی کودکان و شایعات در خصوص عوارض آن (مانند کوتاهی قد)

متاسفانه مانند بسیاری از شایعات عجیب و غریب دیگر، خیلی از والدین به ویژه پدر و مادرهایی که سرانه مطالعه کمتری دارشتند تمرینات با وزنه برای کودکان را منع می کردند ولی گذشت سال ها و با تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده متوجه شدند کودکان و نوجوانانی که دوباره در هفته در تمرینات بدنسازی شرکت کرده بودند قوی تر از افرادی بودند که یک بار در هفته در تمرینات شرکت کردند، از سویی دیگر انجام تمرینات با وزنه و آمادگی جسمانی در سنین بلوغ باعث افزایش قدرت بدنی آنها می شود ولی باعث افزایش حجم عضلانی و بزرگتر شدن عضلات مانند بزرگسالان نخواهد شد بلکه باعث شروع فعل و انفعالاتی در سیستم عصبی آنها می شود و باعث هماهنگی بهتر در عضلات آنها می شود.
اصلی ترین دلیل مخالفت برخی از والدین با بدنسازی تخصصی کودکان، تاثیر منفی بر روی رشد قد کودکان بود. این باور از مدت‌ها پیش وجود داشته که وزنه برداری برای کودکان و نوجوانان، بی فایده است، زیرا آنها نمی‌توانند همانند بزرگسالان، توده عضلانی بسازند. بعلاوه مردم فکر می‌کردند که اثرات وزنه برداری، مانع صفحات رشد بدن می‌شود، و از رشد قد کودک به میزان طبیعی، جلوگیری می‌کند.

 

 

دیدگاه متخصصان

براساس یک مطالعه‌ی گسترده که در نوامبر ۲۰۱۰ در مجله «طب اطفال» منتشر شد، تاثیر وزنه برداری بر توقف رشد کودک، بعنوان یک باور غلط رد شد. این مطالعه با ارزش ۶۰ ساله، داده‌های مربوط به کودکان و وزنه برداری را مورد بررسی قرار داد و به این نتیجه رسید که بلند کردن وزنه، هیچ خطری برای سلامت جسمی کودک ندارد. در واقع مزایای آن، می‌تواند قابل توجه باشد!

 

 

مهم ترین مزیت بدنسازی کودکان

یک راه عالی برای پرورش توده‌ی عضلانی و ایجاد استقامت عضلانی که  به تقویت استخوان‌ها و بهبود تراکم استخوان نیز کمک می‌کند. این ورزش می‌تواند به تنظیم وزن بدن کودکان کمک کند، همچنین باعث افزایش سوخت و ساز بدن و به فشار خون نرمال و کلسترول کم، کمک می کند.

سوالات متداول

 آیا ژیمناستیک باعث کوتاهی قد می شود؟

 خیر به هیچ عنوان، میزان قد به عواملی چون تغذیه،ژنتیک، سلامت کلی بدن و در نهایت  تغذیه مادر حین بارداری بستگی دارد.
دلیل این شایعه این است که در مسابقات ژیمناستیک همیشه بچه‌هایی که قد کوتاهی‌تری دارند، موفق‌تر هستند، حرکات ژیمناستیک به چابکی، انعطاف‌پذیری و سرعت عمل بالایی نیاز دارد. این ویژگی‌ها را در آدم‌هایی با قد کوتاه‌تر بیشتر می‌شود، دید.
(برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید)

 

 در حال حاضر مدرسه اسپین چند رشته ورزشی دارد؟

۱. ژیمناستیک ریتمیک نماشی
۲. ایروبیک تخصصی
۳. ژیمناستیک تخصصی
۴. بدنسازی تخصصی کودکان
۵.اسکیت نمایشی

 

 به چه دلیل این کلاس ها را برای کودکان توصیه می کنید؟

مهم ترین دلیل پیشگیری از اضافه و وزن و بروز چاقی در آینده برای کودکان است در سنین بزرگسالی همین اتفاق ساده(اضافه وزن) به سادگی باعث بروز افسردگی خواهد شد، همچنین از سنین پایین کودکان کار گروهی را در محیط شاد تجربه می کنند، فارغ از هر گونه فضایی که خشک و قائم به مقررات باشد، آماده می شوند تا در آینده اجتماعی باشند.

 

 میزان سابقه و تجربه ی مدرسه ژیمناستیک اسپین را بفرماید.

12 سال سابقه مدرسه اسپین هست، همچنین حدود 100هزار هنرجو توسط اسپین آموزش دیده اند تا کنون

 

 آیا این کلاس ها استاندارد و قوائد خاصی دارد؟

بله تمامی متد، جزوه ها و ویدیوهای آموزشی مطابق با انستیتو رویال آکادمی انگلستان می باشد. همچنین کلاس ها ترم بندی شده از مقدماتی تا پیشرفته می باشد که در پایان هر ترم پس از برگزاری آزمون و قبولی گوهی پایان آن دوره را دریافت می کنند.

 

 در مورد مربیان مجموعه بفرمایید.

مدرسه ژیمناستیک اسپین سخت ترین استانداردها را در جذب نیروی مربی دارد، به این دلیل که اعتقاد داریم تنها یک اشتباه در برخورد با کودکان باعث می شود نقطه سیاهی در ذهن آنها از ورزش بماند و شاید در تمام عمرشان از ورزش زده شوند.
در حال حاضر مجموعا حدود 30 مربی از کشورهای ایران و روسیه در این مجموعه فعالیت می کنند، که تمامی آنها دارای مدرک مربیگری گرید “A” می باشند، همچنین با شرکت در دوره های روانشناسی کودک، در بالاترین سطح از استاندارد به کودکان آموزش می دهند.

 

 شرایط سنی به چه صورت می باشد؟

دخترخانم ها از 3 سال تا بزرگسالان بدون محدودیت سنی
آقا پسرها هم فقط از 3 تا 6 ساگی

 

 آیا بزرگسالان برای شرکت باید شرایط خاصی داشته باشند؟

خیر، بدون محدودیت سنی، وزنی، قدی و...
هیچ بهانه ای نداریم، باید ورزش را همه جدی بگیرند حتی مادرها!!!

شعبه زعفرانیه :  22759684

شعبه فرشته : 09331812434

شعبه قیطریه: 09304536838

شعبه میرداماد: 09105394584

شعبه پاسداران: 09350800842 - 26710013

شعبه سعادت آباد: 22350726

شعبه مرزداران: 09339679032 - 44284314

شعبه پونک : 09350800832 - 44839974

شعبه شهران: 44302683

شعبه نیاوران: 09378041279

شعبه تهرانپارس: 09384026192

مسوول امور شعب:

(خانم طارمی) 09129171165

(خانم مقربی) 09129215429